חדשות

פרופ' סימה הלוי נבחרה לחבר המנהלים בחברה הבינ"ל לדרמטולוגיה

פרופ' הלוי, מנהלת מחלקת רפואת עור ומין ב"סורוקה", תהיה הנציגה הישראלית היחידה בגוף העליון של החברה הבינלאומית

פרופסור סימה הלוי, מנהלת המחלקה לרפואת עור ומין ב"סורוקה" נבחרה לחבר המנהלים של החברה הבינלאומית לדרמטלוגיה. היא תהיה הנציגה הישראלית היחידה בגוף העליון של החברה לדרמטולוגיה. בחירתה נעשתה בכנס הבינלאומי ה-6 של החברה, שנערך בניו-דלהי.

פרופ' סימה הלוי (צילום: פרטי)

פרופ' סימה הלוי (צילום: פרטי)

פרופסור סימה הלוי ייסדה בשנת 1986 את המחלקה לרפואת עור ומין ב"סורוקה", המוכרת להתמחות. במקביל הקימה את השירות האמבולטורי ומערך ייעוץ לבית החולים הנותן שירות לכל תושבי הנגב.

במסגרת השירות הקליני, שימשה פרופסור הלוי כיועצת למרפאת רופאי המשפחה ולמרפאת עור בים המלח, והקימה מערך הוראה לרפואת עור ומין לסטודנטים של הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון. המערך מיועד לסטודנטים לרפואה, לסיעוד ולפיזיותרפיה. כמו כן היתה פרופסור הלוי שותפה להקמת המעבדה לחקר העור ב"סורוקה".

בשנים 2000-1997 שמשה בתפקיד סגנית יו"ר החטיבה לרפואה פנימית בבית החולים בבאר-שבע ובשנים 2001-1998 כיו"ר ועדת החינוך של האיגוד הישראלי לרפואת עור ומין. לאחר מכן, בשנים 2004-2001 כיהנה כנשיאת האיגוד הישראלי לרפואת עור ומין.

תפקידיה הנוספים: חברה בוועדות מקצועיות של המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית בישראל, חברה במערכות כתבי עת מדעיים רפואיים בארץ ובחו"ל, סוקרת מאמרים מדעיים והצעות מחקר, יו"ר כנסים מדעיים וחברה בוועדות המארגנות והמדעיות של כנסים מדעיים.

פרופ' הלוי גם חברה באיגודים מקצועיים בינלאומיים שונים, ביניהםהאקדמיה האמריקאית לרפואת עור והאקדמיה האירופית לרפואת עור ומין.

בנוסף לפעילות הקלינית, הניהולית והציבורית מקדישה פרופסור הלוי חלק ניכר מזמנה גם למחקר. נושא המחקר העיקרי שלה: תגובות העור לתרופות, הנחשב לנושא מחקרי מאתגר ומורכב הכולל היבט בסיסי-יישומי לגילוי הרגישויות לתרופות, מחקרים קליניים ואפידמיולוגיים. היא מכהנת עתה בוועדת ההיגוי של שני מחקרים בין-לאומיים העוסקים בחקר תגובות עור חמורות לתרופות. בין נושאי המחקר הנוספים שלה: טיפול אקלימי בפסוריאזיס בים המלח, ריפוי פצע ודלקת עור ממגע.

עד כה פירסמה פרופסור הלוי כ-200 מאמרים מדעיים בעיתונות הבין-לאומית וכמה פרקים בספרים מקצועיים.

מטרות החברה הבינלאומית לדרמטולוגיה - International Society of Dermatologyי (ISD) - הן לקדם ולעודד מחקר מדעי ושיתופי פעולה בין רופאים מלאומים שונים ובתחומים השונים של התחום, ובשנים האחרונות במיוחד באספקטים הטרופיים, הגיאוגרפיים והאקולוגיים. דגש מיוחד ניתן במחקר על השפעת שינוי האקלים על מחלות העור ולשינויים הנלווים לרגולציה של מחלות במסגרות שירותים מערכתיים אקולוגיים.

כמו כן החברה פועלת לעודד מחקר בנושאים השונים, לרבות בזיהומים המועברים במגע מיני; קיום כנסים אזוריים וקורסים לרופאים בנושאי רפואת עור ומין; הוצאה לאור של מגזין רשמי של החברה הבינלאומית ופרסומים נוספים; יצירת קשרים עם ארגון הבריאות העולמי וגופים נוספים ביניהם סוכנויות פדרליות בארצות השונות; והיא דואגת להקמת מערכת הוראה ומלגות להכשרת דרמטולוגים צעירים במיוחד במדינות המתפתחות. אחת לחמש שנים מקיימת החברה הבינלאומית כנס עולמי .

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "סורוקה",  ים המלח,  פרופ' סימה הלוי,  החברה הבינלאומית לדרמטולוגיה,  תגובת העור לתרופות
תגובות