חדשות

הר"י מתנגדת לאופן הקצאת התקנים עליהם הודיע משרד הבריאות

לדברי הר"י, מספר והרכב התקנים שהוקצו לרופאים מנוגדים להסכם הקיבוצי מ-2011, ונקבע מבלי שנציגיה השתתפו בדיונים בעניין

ההסתדרות הרפואית הודיעה בסוף השבוע במכתב למנכ"ל משרד הבריאות, כי היא מתנגדת בתוקף לאופן חלוקת התקנים לרופאים לשנים הקרובות עליהם הודיע משרד הבריאות, ועל העובדה כי נעשו ללא התייעצות עם הר"י - "הן בנוגע לעצם קבלת ההחלטות והן בנוגע לייעוד התקנים". מנכ"ל המשרד, פרופסור ארנון אפק, התבקש להוציא הודעה חדשה מתוקנת ולקיים ישיבה מיוחדת בנושא הזה בהקדם, ביחד עם הר"י.

בתחילת יוני הודיע משרד הבריאות, כי משרד האוצר אישר תקציב להקצאת 174 תקנים נוספים לרופאים מתוך 1,000 תקנים שעליהם סוכם במסגרת ההסכם עם הרופאים מסוף 2011. זאת, בנוסף ל-650 התקנים שכבר הוקצו מתוקף אותו הסכם להפחתת עומס התורנויות של מתמחים.

אלא שהרי"י גילתה, כי מי שדנו בהקצאת התקנים היו נציגי משרד הבריאות ואגף התקציבים באוצר, ללא נוכחות נציגי הר"י בדיונים וללא מעורבתם, בניגוד להסכם.

ד"ר ליאוניד אידלמן, החתום על מכתב הר"י בנושא, ציין כי עוד ב-17 במארס השנה העביר על כך מכתב למנכ"ל הקודם של משרד הבריאות, פרופסור רוני גמזו, ולא נענה. לפי המכתב הנוכחי, "הרי"י מתנגדת לא רק לדרך קבלת ההחלטה, אלא גם לאופן פריסת התקנים והקצאתם למחלקות השונות בבתי החולים, שנעשו במנותק מהתהליך המקובל שבו משתתפים נציגי האיגודים המדעיים השונים ובהתאם לקריטריונים שהותוו. הר"י עמדה על כל הפרטים הללו והם עוגנו בהסכם הקיבוצי האחרון".

עוד קובע ד"ר אידלמן במכתבו, כי חלוקת התקנים ל-2015 נעשתה כך שלמקצועות המצויים כיום במצוקת תקינה קשה לא ניתן מענה בהחלטת משרדי הבריאות והאוצר (כאמור ללא מעורבות הר"י), או שאין בהקצאה הנוכחית חלוקה נכונה.

כמו כן, מתנגדת הר"י להקצאת 50 תקנים לרופאים עולים חדשים "כאשר הם מהווים חלק מהקצאת יתרת התקנים - מהלך שגם הוא נעשה ללא הסכמת הר"י"

להורדת מכתב הר"י בנושא לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  הר"י,  הסכם קיבוצי,  תקנים,  אגף התקציבים
תגובות
ד"ר גולן
17.06.2014, 14:38

האם אי עמידה בהסכמים היא עילה לשביתה?
אם כן למה מכתבים, יש להכריז על שביתה מיידית!