חדשות

סקר השכר של Medscape: פסיכיאטרים מרוויחים פחות - אבל יותר מרוצים

הפסיכיאטרים הם המקצוע השישי מלמטה בהכנסות, עם הכנסה שנתית ממוצעת של 197,000 דולר, אך מרוצים יותר משאר הרופאים ביחס לשכרם

למעלה מ-24,000 רופאים אמריקאים מ-25 התמחויות שונות ענו על הסקר השנתי של אתר Medscape באשר למשכורות שלהם, שעות העבודה שלהם, שינויים במשרה שלהם וכדומה. נציג כאן את חלקו של הסקר שמתייחס לפסיכיאטרים האמריקאים.

הפסיכיאטרים הם המקצוע השישי מלמטה בהכנסות, עם הכנסה שנתית ממוצעת של 197,000 דולר. המקצועות הכי מרוויחים הם אורתופדים וקרדיולוגים. הרופאים שמבצעים "פרוצדורות" בעלי הכנסה גבוהה יותר, בעוד אלו שמטפלים במטופלים עם מחלות כרוניות בעלי הכנסה נמוכה יותר. הרווחים היו לפני הורדת מס הכנסה.

להלן נתונים נוספים מסקר מעניין זה:

ההכנסות של הפסיכיאטרים עלו בשנה שעברה בכ-6%.

פסיכיאטרים גברים הרוויחו 209,000 דולר ופסיכיאטריות הרוויחו 178,000 דולר. הפסיכיאטריות היו פחות מרוצות מהשכר שלהן (53% לעומת 62%).

ללא קשר למגדר, פסיכיאטרים גברים ונשים מרוצים קצת יותר מהשכר שלהם מאשר רופאים בכלל (אצלם 50% מרוצים).

פסיכיאטרים שעובדים במערב ארה"ב (קליפורניה) מרוויחים יותר.

פסיכיאטרים שכירים ועצמאיים דיווחו על הכנסה דומה.

פסיכיאטרים שעבדו לבד בקליניקה או עבדו בקליניקה רב-מקצועית הרוויחו פחות.

60% מהפסיכיאטרים היו בוחרים שוב ברפואה ו-54% היו בוחרים להתמחות שוב בפסיכיאטריה. ככלל, הפסיכיאטרים היו די שבעי רצון מהרפואה ומהמקצוע שלהם בהשוואה שלאר הרופאים והיו במקום שני לאחר רופאי העור.

26% הצהירו שיוותרו על מבוטחים שמשלמים מעט, ו-25% אמרו שלא.

68% מהפסיכיאטרים שענו לסקר דיווחו שהם עובדים עם מטופלים מעל 40 שעות בשבוע. 31% עסקו בכך יותר. רק 1% מהפסיכיאטרים לא ראו חולים כלל.

61% מהפסיכיאטרים ראו בין 25-75 חולים בשבוע, 19% ראו בין 76 ו-124 מטופלים ו-5% ראו יותר מ-125 חולים בשבוע.

28% מהפסיכיאטרים שהיו עצמאיים ו-36% מהשכירים עסקו לפחות 10 שעות בשבוע בעבודת ניירת ובאדמיניסטרציה. זה היה מאוד דומה לעמיתים הלא-פסיכיאטריים.

ומה תגמל את הרופאים הפסיכיאטרים?

הקשר עם המטופלים (29%) היה במקום השני מבחינת דברים מתגמלים והדבר הכי מתגמל היה התחושה שהם טובים במה שהם עושים (31% מהם). 16% ענו שהתגמול בא מניסיון לעשות את העולם למקום טוב יותר, 11% מהרווח הכספי ו-6% מהגאווה להיות רופא. 2% סברו ששום דבר לא היה מתגמל עבורם.

ערך וכתב: ד"ר יוליאן יאנקו

נושאים קשורים:  חדשות,  פסיכיאטריה,  שכר רופאים,  סיפוק
תגובות