חדשות

הוועידה ה-42: נבחרו כל ראשי מוסדות ההסתדרות הרפואית בישראל

פרופ' גדעון פרת ופרופ' יורם שפירא נבחרו לתפקיד יושבי ראש המועצה המדעית; ד"ר תמי קרני נבחרה לכהן כיו"ר הלשכה לאתיקה

ועד מרכזי חדש בן 86 חברים נבחר להסתדרות הרפואית, בבחירות שנערכו בסוף השבוע האחרון. יום הבחירות חתם את הוועידה ה-42 של הר"י. בכך הגיע לסיומו המוצלח ההליך שהחל ב-29 באפריל, כאשר יושב-ראש הר"י, ד"ר ליאוניד אידלמן , נבחר ברוב מוחץ לכהונה נוספת.

בבחירות החשאיות לבחירת נושאי התפקידים במוסדות הר"י, בהתאם לתקנון, נטלו חלק 200 צירים מבין 282 צירים שאישרו את הגעתם הגעתם.

בוועד המרכזי החדש 33 נציגי ארגון רופאי המדינה (אר"מ), 25 נציגי ארגון רופאי קופת-חולים (ארק"ח) קהילה, 20 נציגי ארגון רופאי קופ"ח (ארק"ח) בתי חולים, 3 נציגי הדסה, 2 נציגי קופ"ח לאומית, נציג אחד למכבי ו-2 נציגים לאיכילוב. בקרב הנציגים החדשים יש גם נציגות לגמלאים ולמתמחים.

כיושבי ראש המועצה המדעית (7 חברי נשיאות, 4 מתמחים), נבחרו פרופסור גדעון פרת (שיבא) ופרופסור יורם שפירא (סורוקה) ולוועד הפועל נבחרו 32 נציגים; ליו"ר הלשכה לאתיקה (63 חברים) נבחרה ד"ר תמי קרני (אסף הרופא); ליו"ר בית הדין של הר"י (14 דיינים) נבחר פרופסור אבינעם רכס (הדסה עין כרם); ליו"ר מפעל חברות החוץ, מח"ח (5 נציגים) נבחר ד"ר זאב פלדמן (שיבא); ליו"ר הקרן לעזרה הדדית (7 נציגים) נבחרה ד"ר מילה פריבורקין (ארק"ח קהילה ); ליו"ר ועדת ערר (12 נציגים) נבחר פרופסור פסח שוורצמן (קופ"ח מחוז דרום).

כמו כן נערכה הצבעה על החלטות הוועידה כפי שהובאו על-ידי הוועדה המתמדת. הוחלט גם לאפשר לוועדה המתמדת להמשיך בעבודתה בשלושה החודשים הבאים על נושאים בתקנון שלא הספיקה לעבד במהלך הוועידה, ולהסמיך את הוועד המרכזי לדון ולהצביע על השינויים שיוכנסו בתקנון הר"י.

"חוזקה של הר"י", ציין היושב-ראש ד"ר אידלמן עם פרסום תוצאות ההצבעות, "משרת כל רופא ואת ציבור הרופאים וכן את כלל מערכת הבריאות. לרופאים בישראל יש בית אחד - הר"י - וכולנו נפעל לחזק אותו לטובת הרופאים, למען שמירה על מעמד הרופאים והגנה על זכויותיהם".

להורדת מסמך הכולל את שמות כל הנבחרים - לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  הר"י,  הוועידה ה-42 של הר"י,  ההסתדרות הרפואית בישראל,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות