חדשות

"הדסה": משרד הבריאות יוכל לאשר שר"פ בבוקר במקרים מסוימים

היום תוגש התוכנית המתוקנת להבראת "הדסה" לאישור בית המשפט; למרות התנגדות ההנהלה, ימונה חשב מלווה לבית החולים

תוכנית ההבראה המתוקנת למרכז הרפואי "הדסה" תוגש היום (א') לאישור בית המשפט המחוזי בירושלים על ידי נאמני בית החולים,  עורכי הדין ד"ר ליפא מאיר ואשר אקסלרד. מחרתיים (יום ג') צפויות להתקיים אסיפות הנושים שנועדו לאשר את התוכנית. תוצאות ההצבעה באסיפות יוצגו ביום חמישי לבית המשפט, ובכך צפוי להסתיים המשבר הממושך בבית החולים, שנמצא בהקפאת הליכים בשלושת החודשים האחרונים.

מנכ"ל "הדסה" אביגדור קפלן ועו"ד אשר אקסלרד, במהלך דיון בבית המשפט המחוזי בירושלים בשבוע שעבר (צילום: פלאש 90)

מנכ"ל "הדסה" אביגדור קפלן ועו"ד אשר אקסלרד, במהלך דיון בבית המשפט המחוזי בירושלים (צילום: פלאש 90)

ההסכמות שהושגו בסוף השבוע בין המדינה לרופאים קובעות, כי מנכ"ל משרד הבריאות יוכל לקבוע שבמצבים רפואיים מסוימים, כמו ניתוחי ראש מורכבים וממושכים, ניתן יהיה לבצעם במסגרת השר"פ משעות הבוקר. שאר שירותי השר"פ ייעשו רק אחר הצהריים. לפי דיווח ב"כלכליסט", במהלך סוף השבוע הוסכם כי לא יינתנו שירותי שר"פ לחולה שהגיע לחדר המיון, בניגוד להודעות על הסיכום שפורסמו ביום חמישי האחרון.

ההנהלה וארגון "נשות הדסה" הגיעו גם להסכמה, לפיה בית החולים יוגדר מעתה כ"גוף נתמך" (לשבע השנים הבאות). הגדרה זו תאפשר לממונה על השכר באוצר לפקח על הסכמי השכר שייחתמו עם העובדים והרופאים, בהתאם לתוכנית שעליה הסכימו במגעים האחרונים. הדסה גם יהיה נתון לביקורת מבקר המדינה.

עוד סוכם, כי לבית החולים יוצמד חשב מלווה מטעם האוצר, שיפקח על הוצאות "הדסה" בתקופת ההבראה, שתימשך עד 2020. ההתנגדות הקודמת של מנכ"ל "הדסה" וארגון נשות הדסה לנושא הזה הוסרה.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  ההסתדרות הרפואית בישראל,  המשבר ב"הדסה",  מנכ"ל "הדסה" אביגדור קפלן
תגובות