חדשות

חדש: כל בתי המרקחת בישראל יוכלו לספק תרופות באמצעות שליח

הנוהל החדש, שפורסם על ידי אגף הרוקחות של משרד הבריאות, יכנס לתוקף עד סוף החודש ויחול גם על משככי-כאבים ותרופות מקבוצה 4

נוהל חדש של אגף הרוקחות במשרד הבריאות, שייכנס לתוקף בסוף החודש (מאי), יתיר לכלל בתי המרקחת להנהיג שירות משלוח תרופות מרשם היישר לבית הלקוח. הנוהל, עליו חתם ראש האגף, ד"ר אייל שוורצברג וסגנו, מגיסטר אלי מרום, מרחיב למעשה נוהל קודם שהתמקד רק באפשרות להציע שירות קניית תרופות באמצעות האינטרנט.

הנוהל כולל טפסים שבתי המרקחת חייבים למלא כדי לקבל את אישור הרוקח המחוזי להעניק שירות זה, שכיום קיים רק בשלושה בתי מרקחת גדולים. בתי מרקחת אלה מפעילים אתר אינטרנט  ושירות משלוחים.

על-פי הנוהל ל"שירותי הובלה ומסירת תכשירים מבית המרקחת באמצעות מכירה מקוונת ומסירה בידי שליחים", בתי המרקחת השונים יורשו להתקשר לביצוע השירות עם חברת משלוחים שתתחייב לעמוד בתנאיו של חוזה-איכות מפורט. הוא גם קובע הוראות לגבי העברת תכשירים וסמים רפואיים מוגדרים, בתנאי קירור בידי שליחים, ומטיל על בית המרקחת את החובה שזמן האספקה ללקוח יהיה בתוך 48 שעות מההזמנה וביצוע הרכישה המקוונת.

הזמנת השירות תיעשה דרך האינטרנט רק אם פרטי המרשם המבוקר לגבי הלקוח כבר נמצאים במאגר הממוחשב של בית המרקחת – מה שיאפשר מרשם אלקטרוני במקום מרשם הרופא הידני. ניפוק התרופה יתבצע על-פי פרטי המרשם הקיים במאגר. ברשימת התרופות שניתן יהיה לספק לבית הלקוח באמצעות שליח נכללים גם משככי-כאב ותרופות נוספות (מקבוצה 4), שמוגדרות כסמים שעד כה נאסר למכרם דרך האינטרנט. האתר שיפעיל בית המרקחת לשירות זה יחויב לבצע הפרדה ברורה בדף הבית בין תרופות מרשם לתרופות ללא-מרשם.

בית המרקחת שיפעיל אתר אינטרנט למטרה הזאת יחויב לציין כי המידע שבאתר איננו מחליף התייעצות עם הרוקח. ייאסר לפרסם באתר תמונות של תרופות או לוגו של יצרנית אלא רק שם המוצר, תיאורו, גודל האריזה וכמות הכמוסות באריזה.

להורדת הנוהל החדש לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  תרופות,  משככי כאבים,  בתי מרקחת,  אינטרנט
תגובות