חדשות

נדחו אסיפות הנושים של "הדסה"; תוגש תוכנית הבראה חדשה

במקביל, יו"ר הר"י, ד"ר ליאוניד אידלמן, שיגר היום מכתב למבקר המדינה בבקשה לפתוח בחקירה סביב התנהלות המדינה במשבר "הדסה"

אסיפות הנושים של בית החולים "הדסה" (בהשתתפות רופאים, אחיות, עובדי מינהל ומשק וכן נושים לא-מבוטחים) שנועדו להתקיים מחר (יום ה') יידחו לשבוע הבא. זאת, בעקבות בקשה דחופה שהגישו היום אחר הצהריים נאמני בית החולים לבית המשפט המחוזי בירושלים.

הנאמנים הודיעו, כי מדובר ב"דחייה קלה" ופירטו לוח זמנים חדש לצפוי בימים הקרובים. מועד הגשת תכנית ההבראה מחדש לבית המשפט, הוא יום א' הקרוב. לאחר מכן, מועד אסיפות הנושים החדש הוא ים ג', ובית המשפט התבקש לאשר לקיים את הדיון על ההצבעות ב-22.5.14, או על פי יומן בית המשפט.

הנאמנים ביקשו מבית המשפט להאריך את צו הקפאת ההליכים עד ליום הדיון. נאמני הדסה מסרו, כי הם  מקיימים "הידברות עם כל הצדדים לאורך כל שעות היום והלילה כדי להצליח ולהגיע לתוכנית מוסכמת". הבקשה הוגשה נוכח הביקורות הקשות שתוכנית ההבראה ספגה עד כה. עובדי הדסה הודיעו בתחילה, כי העבודה בבית החולים תתנהל במתכונת מצומצמת אולם בעקבות חידוש המשא ומתן הודיעו מאוחר יותר כי העבודה תתנהל כסדרה.

בתוך כך, ההסתדרות הרפואית פנתה אמש (יום ג') במכתב בהול למבקר המדינה "לצורך התערבות דחופה ומיידית" במה שהיא מכנה "התנהלות שערורייתית של המדינה בכלל ומשרד האוצר ואגף התקציבים והפרקליטות בפרט" בנושא המשבר בית החולים "הדסה".

במכתב ששיגר יו"ר הר"י, ד"ר ליאוניד אידלמן, למבקר המדינה, מפורטות ההשגות שיש להסתדרות הרפואית על תוכנית ההבראה שגיבשו נאמני "הדסה", אך במיוחד על תגובת המדינה לתוכנית זאת, "למרות חודשים רבים של מאמצים להשגת פשרה והבראה להדסה". יו"ר הר"י כותב , כי התנהלות הגורמים המקצועיים סביב המשבר הינה "חסרת אחריות וחסרת תום לב, שכמוה כהכרזה על פירוק הדסה".

ד"ר אידלמן מונה את הדרישות החדשות שהעלתה המדינה – יומיים בלבד לפני אסיפת הנושים - דרישות שמעולם לא הועלו פני כן, ומכנה אותן "עמדות מוקצנות , דרישות מהותיות או חדשות לגמרי". המבקר נקרא להתערבות מיידית ודחופה. "יש לפעול כעת ולא לאחר מעשה במסגרת ועדת חקירה הנותנת את מסקנותיה בדיעבד – שאם לא כן, לא ניתן יהיה להציל את הדסה".

להורדת המכתב לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  מבקר המדינה,  ההסתדרות הרפואית בישראל,  המשבר ב"הדסה",  יו"ר הר"י,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות