חדשות

מש' הבריאות לקופות החולים: להקצות מוקד לקביעת תורים דחופים

במסגרת ההנחיות הרופא המטפל יוכל לאשר בדיקה דחופה ללא קבלת אישור מקדים מהנהלת הקופה; ייאסר קיצור תורים באמצעות תשלום

משרד הבריאות הנחה בשבוע שעבר את קופות החולים להקצות מוקד מיוחד שיטפל בקביעת תורים דחופים לבתי חולים או למכונים. בהנחיה נאמר, כי המטופל יוכל לפנות ישירות למוקד הזה בכל מקרה שבו אישר רופא-מטפל שקיימת דחיפות לביצוע הבדיקה או הפרוצדורה הרפואית האחרת. יש לקבוע פרק זמן קצר ביותר לתור, כדי למנוע שינוי בלתי הפיך לרעה במצב המטופל.

בהנחיות נמסר לבתי החולים, כי עובדי המוקד יבדקו נתונים רפואיים של המטופל המבקש את התור ואם יתרשמו שנדרש תור דחוף המוקד יפנה לספק השירות שיקבע את מועד הטיפול-הבדיקה הדחופה. קופות החולים חויבו לפרסם לציבור המבוטחים את דבר קיומו של מוקד ייעודי זה וכיצד לפנות אליו. ספקי השירות יעמידו אנשי קשר לנושא הטיפול בפניות דחופות.

הרופא המטפל או המפנה יהיה זה שיקבע את דחיפות הבדיקות עבור המטופל שלו. הקופות יחויבו לפרט באתרי האינטרנט שלהן אילו בדיקות מחייבות אישור מקדים. רופא שיקבע כי מדובר בבדיקה דחופה, לא ייאלץ עוד לקבל אישור לכך מהנהלת הקופה או מרופא המחוז שלה.

עוד אסר משרד הבריאות בהנחיותיו החדשות על קופות החולים ומכונים המשמשים כספקי השירותים החיצוניים שלהן להקדים תורים באמצעות תוספת תשלום. נאסר על המכונים לנהל תור נפרד למבוטחי קופות שונות, או ללקוחות פרטיים.

נושאים קשורים:  חדשות,  קופות החולים,  קיצור תורים,  הפניה לבדיקה,  מכוני בדיקה
תגובות
יאיר
04.05.2014, 15:28

באיזה עולם הם חיים?
הבעיה היא בכך שקיימת חלוקה לא אחידה של עומסי שרות (קיימים מוקדי שרות לא מנוצלים, מסיבות השמורות אצל המבטחים, בעוד שבמוקדי שרות אחרים אין מספיק כח אדם כדי לספק את הביקוש בזמינות סבירה, גם כאשר קיים מנגנון של תיעדוף מקרים דחופים).

רופא בכיר
06.05.2014, 09:15

קל להוצאי פקודות,במיוחד שלא בודקים מה הולך בשטח. ראשית כל ברוב הקופות ישנם גורמים המאשרים את הבדיקה .מדובר בשבוע עד קבלת האישור ורק לאחר מכך לחולה לקבוע תור,במידה והבדיקה אושרה.הספקים החיצוניים קורסים תחת עומס ,למרות שרובם עובדים 24/7 .
עוד הנחיה אחד רקה מתוכן.
וזה לא רק בדיקות . חולה שמקבל הפניה לפיזוטרפיה מקבל תור לעוד 3 חודשים

נב
06.05.2014, 11:44

ממילא הם מופנים למיון.
גם אם לא מוצדק- יש מקום לנתב המקרים הללו.

ד"ר יחיאל וינד
06.05.2014, 17:49

רעיון מצוין.מקוה שזה לא סתם רעיון אלא הצעה מעשית דחופה שתיהפך לחלק מהשירות לחולים
- חובה לכל הקופות!