חדשות

לחץ על רופאי "הדסה" להעביר 50% מהכנסות השר"פ לבית החולים

היום תיערך פגישה בנושא; דיווח: משרד הבריאות יממן כ-120 מיליון ש"ח בשנה ל"הדסה" מתקציב בתי החולים הממשלתיים

הבוקר (יום ה')  אמורים להיפגש נציגי משרדי הבריאות והאוצר עם הנהלת בית החולים "הדסה", ועדי הרופאים והעובדים. העיתון "כלכליסט" דיווח, כי בפגישה תנסה המדינה לדרוש קיצוץ גדול יותר בהוצאות השכר של בית החולים. עיקר הלחץ יהיה על הרופאים. האוצר דורש שהם יעבירו לבית החולים 50% מהכנסותיהם מהשר"פ - ולא 30% כפי שסוכם כבר עם הנהלת הדסה. כיום מעבירים הרופאים כ-15% לבית החולים.

מהלך זה, מציין העיתון, נועד להוסיף לקופת הדסה 50 מיליון שקל בשנה. כמו כן, מתכוון האוצר להפוך את הקיצוץ בשיעור של 4.5% ממשכורתם של הרופאים לקבוע, ולא רק כמהלך זמני ל־27 חודשים, כפי שסוכם בדיונים שקיימו הוועדים עם מנכ"ל הדסה, אביגדור קפלן.

בתוך כך, לפי דיווח אתמול (יום ד') בערוץ 2, משרד הבריאות מציע להעביר כ-120 מיליון שקל בשנה מתקציביהם של בתי החולים הממשלתיים לטובת בית החולים "הדסה", במסגרת הפתרון המוצע. משרד הבריאות, נמסר בדיווח, לא הכחיש את עצם קיומה של תוכנית שכזאת, אך ציין "שכל הצדדים המעורבים במשבר בהדסה יצטרכו לתת את חלקם בפתרון המשבר החמור". המשרד הוסיף, כי "נעשה הכל כדי שבתי החולים הממשלתיים לא יפגעו מהקיצוץ בתקציביהם המיועד אל ורק להצלת הדסה" .

פרופסור שמעון רייסנר, סגן ומ"מ קבוע של מנהל המרכז הרפואי "רמב"ם", המשמש כיו"ר פורום מנהלי בתי החולים הממשלתיים, הביע התנגדות למהלך המוצע.

נאמני "הדסה" הודיעו לפני חג הפסח, כי לפי הערכותיהם, היקף התמיכה הממשלתית בבית החולים הירושלמי אמור לעמוד על כ-160-180 מיליון שקל בשנה, החל מהשנה הבא ובמסגרת הסכם הבראה כולל בבית החולים.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  המרכז הרפואי "הדסה",  בתי החולים הממשלתיים,  המשבר ב"הדסה"
תגובות
 
amir
17.04.2014, 13:05

גילוי נאות - עובד הדסה ולא עוסק בשר"פ
כל פעם מפתיע מחדש לגלות הצעות טיפשיות מאנשים חכמים.
50% מהשרפ להדסה - אומר שהשרפניקים הרציניים יעזבו למקומות אחרים בהם יכניסו יותר (אסותא, בית וכו') ואלו שגם ככה לא מרוויחים מכך הרבה יאבדו את העניין לחלוטין בעבודה הפרטית.
לסיכום מהלך כזה לא יכניס 50 מיליון להדסה בשנה אלא יגרום לאובדן דומה של הכנסות.
כל זה בלי להתעסק כלל בדיון המוסרי - בלגיטימיות של שר"פ במוסד "ציבורי".

עדו
17.04.2014, 16:46

הפתרון מונח על השולחן :
חלוקת הדסה לשני בתי חולים נפרדים :
בית חולים ציבורי בלבד עירוני ממשלתי בבעלות ובניהול ממשלתי-עירוני שמימדיו והיקף פעילותו ותפקודו יותאמו במדויק לצרכים האישפוזיים הרפואיים של הקהילה הירושלמית ובהשלמה
לתפקודו של המרכז הרפואי שערי צדק.
ובית חולים פרטי לחלוטין מיסודן ובניהולן הבלעדי של נשות הדסה שבו יבוצע אך ורק שר"פ
ותקציבו יתבסס על הכנסות מהשר"פ ומימון ארגון נשות הדסה וללא כל תגבור כספי מקופת המדינה.