חדשות

נאמני "הדסה": "על המדינה להזרים 180-160 מיליון שקל מדי שנה"

ביום א': דיון חירום בביהמ"ש על רקע התרוקנות קופת המזומנים של "הדסה"; דו"ח שהגישו הנאמנים מציג האפשרויות לסיום המשבר

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, דוד מינץ, קבע ליום ראשון הקרוב (13 באפריל 2014) דיון שבו ייבחנו החלופות להמשך הקפאת ההליכים במרכז הרפואי "הדסה". זאת, בעקבות בקשה דחופה שהגישו אתמול (יום ג') נאמני "הדסה", עורכי הדין ליפא מאיר ואשר אקסלרוד. לדיון זומנו כל הצדדים המעורבים במשבר "הדסה". הפנייה הדחופה לבית המשפט נעשתה על רקע התרוקנות קופת המזומנים של בית החולים. תקופת הקפאת ההליכים אמורה להסתיים ב-13 במאי.

בין הרעיונות שהעלו הנאמנים לקראת הדיון ביום ראשון: יצירת גירעון מובנה לכל תקופת ההקפאה (שתתארך) ושיכוסה מנכסי "הדסה" במקרה שהחברה תיקלע לפירוק. על-פי תחשיב הנאמנים, אם תקופת הקפאת ההליכים תימשך, צפוי ל"הדסה" גירעון שיגיע בתומה ל-50-30 מיליון שקל מעבר לזה שנחזה כאשר הוגשה לבית המשפט תוכנית ההפעלה של בית החולים.

הנאמנים דיווחו לבית המשפט, כי החל ממועד מתן צו הקפאת ההליכים מתנהלים מגעים עם הנהלת בית החולים לגיבוש הסדר נושים ותוכנית הבראה, הכוללת גם שינוי בחלק מתנאי העבודה של העובדים ב"הדסה", מכל הסקטורים. כמו כן, מדגישים הנאמנים כי יהיה צורך לערב במהלכים ובסיכומים שיושגו את נציגי הממשלה - משרדי האוצר והבריאות.

גם אם כל הסקטורים יאשרו את מתווה תוכנית ההבראה וההסדר, ציינו הנאמנים בדיווחם לבית המשפט, וגם אם תימשך תמיכת ארגון נשות הדסה בכ-19 מיליון דולר מדי שנה, בנוסף לסיוע חד פעמי מוגדל מצד הארגון, עדיין לא ייתכן כל הסדר ללא סיוע משמעותי ביותר מהממשלה. סיוע זה מוערך על-ידיהם במאות מיליוני שקלים בשנת 2014 וב-160-180 מיליון שקל נוספים בכל אחת מהשנים הקרובות. "החלופה הגרועה ביותר גם מבחינת הציבור תהיה כניסת 'הדסה' להליך פירוק מיידי", כתבו.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  משרד האוצר,  בית המשפט המחוזי בירושלים,  המשבר ב"הדסה",  המרכז הרפואי "הדסה"
תגובות
 
עדו
10.04.2014, 23:23

הפתרון הראוי : כניסת הדסה להליך פירוק מידי מדורג שבמסגרתו יופעל גרעין אישפוזי מצומצם
במימדיו ומותאם לצרכי האישפוז של האוכלוסיה הירושלמית כהשלמה לפעילותו של שערי צדק.
הגרעין האישפוזי הנ"ל יהיה כפוף מקצועית וניהולית למשרד הבריאות כאשר משרד הבריאות
ועירית ירושלים ישאו בתשלום דמי שכירות של המבנה הרפואי הדרוש לארגון נשות הדסה.
בתום תהליך הפירוק , הגרעין האישפוזי הנ"ל יוסב לבית חולים ממשלתי-עירוני ירושלים מנותק לגמרי מקשר כלשהו עם ארגון נשות הדסה

דר' קטיה (אימן ) דיין
11.04.2014, 10:31

בתי חולים קורסים תחת נטל התקציבים הבלתי מספיקים של משרד הבריאות. התשתיות בחלק מהם בלתי נסבלת,(כמובן לא בתי החולים "הגדולים" / "החשובים"/ "הטובים"), מתחת לכל אמת מידה. ללא יכולת לגייס תרומות, או הלוואות. איפה הם בכל הסיפור של המיליונים? גם אנחנו מטפלים בחולים, לא בחשובים, אבל ב"סתם אנשים".
מי דואג להם? הכסף הזה, שלא הגיע מסיבות של חסר תקציבי, פתאום בדרך פלא, נמצא, ומגיע שוב להיכן שלא היה מלכתחילה להגיע. ואנחנו נשארים שוב לבד.