חדשות

התאחדות הסטודנטים לרפואה: שביתת הזדהות עם תלמידי הפיזיותרפיה

השביתה תתקיים מחר (יום ג') לשעתיים, בנוסף להפגנה שתיערך מול משרדי המועצה להשכלה גבוהה שצפויה לקבל החלטה בנושא

התאחדות הסטודנטים לרפואה הודיעה היום, כי תקיים מחר (יום ג') בין השעות 10 ל-12 השבתת הזדהות בכל הפקולטות לרפואה כתמיכה במאבקם של הסטודנטים לפיזיותרפיה. הסטודנטים שובתים כבר 20 יום ומחר יתקיים במועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) דיון מכריע בסוגיית לימודי הפיזיותרפיה. בדיון ייקבע אם חברי המל"ג יקבלו את המלצות הצוות המקצועי לצמצום מספר הסטודנטים לפיזיותרפיה כדי למנוע הידרדרות במעמד התואר.

בעת הדיון צפויים להפגין מחוץ למשרדי המל"ג בירושלים למעלה מ-1,000 סטודנטים לפיזיותרפיה, פיזיותרפיסטים מן המניין וסטודנטים מהפקולטות לרפואה ומדעי הבריאות באוניברסיטאות השונות. הסטודנטים לפיזיותרפיה דורשים מהמל"ג ומשר החינוך העומד בראשה, לקחת אחריות על לימודי ההשכלה הגבוהה וליישם את ההמלצות המקצועיות.

מהתאחדות הסטודנטים נמסר: "אנו מביטים בדאגה כיצד תהליכי הפרטה ממשיכים לנגוס בכל חלקה טובה במדינתנו. כיצד שיקולי אקדמיה מוטלים הצדה אל מול תאוות בצע. כיצד למרות המלצת ועדות ועצות של מומחים, עדיין שיקולים כלכליים ואינטרסים מכתיבים את המציאות.

"לפיכך אנו מצטרפים לדרישת התאחדות הסטודנטים לרפואה ו-ועד הסטודנטים הארצי לפיזיותרפיה, התובעים ליישם במלואן את מסקנות דו"ח המומחים האחרון ולא להמשיך ולגרור בעיה זו לשנים הבאות, תוך פגיעה אנושה בהכשרת הפיזיותרפיסטים בהווה ובעתיד. אנו קוראים למל"ג לקחת אחריות על עתיד מקצועות הבריאות במדינת ישראל ולהציב בראש סדר העדיפויות את איכות האקדמיה".

בנוסף להשבתת ההזדהות של הסטודנטים לרפואה, ישבתו מחר גם הסטודנטים מהפקולטות למדעי הבריאות, ובסך הכל כ-7,000 סטודנטים. בהפגנה עצמה ילבשו הסטודנטים חצאי חלוקים, כדי לסמל את חצי ההכשרה המקצועית שהם מקבלים. אורי רשטיק, יו"ר התאחדות הסטודנטים הודיע, כי אם דרישות הסטודנטים לא ימומשו, התאחדות הסטודנטים לא תהסס לפנות לבג"צ.

נושאים קשורים:  חדשות,  סטודנטים לרפואה,  פיזיותרפיה,  מל"ג,  שר החינוך
תגובות