חדשות

מנכ"ל משרד הבריאות הפורש: "אין מחלוקת עם שרת הבריאות"

פרופ' גמזו אמר את הדברים במהלך ביקור ב"שבוע הבריאות" ברמב"ם; הוא גם הגחיש את הדיווחים על כך שיתמנה למנהל "איכילוב"

מנכ"ל משרד הבריאות הפורש, פרופ' רוני גמזו, שיעזוב את תפקידו ב-1 ביוני, היה אתמול (יום ב') אורח הכבוד בפתיחת אירועי "שבוע הבריאות" המתקיים במרכז הרפואי "רמב"ם" עד ה-2 באפריל. גמזו התייחס לראשונה באופן פומבי להחלטתו לפרוש מתפקידו בתום ארבע שנות כהונה.

משמאל: פרופ' רוני גמזו ופרופ' רפי ביאר (צילום: "רמב"ם")

משמאל: פרופ' רוני גמזו ופרופ' רפי ביאר (צילום: "רמב"ם")

בתשובה לשאלות, הכחיש פרופ' גמזו את הדיווחים שהופיעו בכלי התקשורת, לפיהם סיבת פרישתו היא מחלוקות מקצועיות עם שרת הבריאות. "מחלוקות עם שרת הבריאות? לא. אין שום דבר כזה", השיב המנכ"ל לאחד הכתבים. "אתה יודע מה זה לעבור שנה עם כל כך הרבה דברים מורכבים? העבודה נעשתה בשיתוף פעולה ובהרמוניה. צריך מתישהו לפנות את המקום לאדם חדש, שימשיך את אותן תוכניות, את אותה אסטרטגיה. הכול נעשה בתיאום מלא עם שרת הבריאות, במטרה להמשיך ולקדם את המערכת".

כמו כן, דחה פרופ' גמזו את ההערכות שהוא מועמד לתפקיד מנהל בית החולים "איכילוב". "הדיווחים אינם נכונים והתפקיד איננו רלוונטי", אמר.

במהלך ביקורו ברמב"ם הדגיש גמזו את הצורך להשקיע יותר ברפואה מונעת. "אחד מ'עמודי האש' של משרד הבריאות הוא קידום הבריאות. זה דורש שינוי באינסטינקט של מערכת הבריאות, המכוונת כיום לטיפול בחולה ופחות למניעה. מדינת ישראל לא יכולה, מבחינת החוסן הלאומי, להיות מדינה חולה. היא לא יכולה להרשות לעצמה מה שקורה בארה"ב כיום - ולכן צריך להשקיע הרבה יותר במניעה", אמר.

שבוע הבריאות ברמב"ם נועד לקדם ערכי בריאות וחינוך לאורח חיים בריא, ציין מנהל המרכז הרפואי, פרופ' רפי ביאר. הוא מיועד בעיקר ל-4,000 העובדים במרכז הרפואי. את הרעיון הגתה ד"ר חנה אדמי, מנהלת הסיעוד, בהנחה כי האירועים במסגרת השבוע יתרמו לקהילה כולה. "עובדי מערכת בריאות המודעים לבריאות יטפלו טוב יותר בציבור הרחב והיו מודעים לשיפור בבריאות מטופליהם", הדגישה ד"ר אדמי.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  שרת הבריאות יעל גרמן,  פרופ' רוני גמזו
תגובות