חדשות

שרת הבריאות גרמן הודיעה על פיזור מיידי של דירקטוריון "מאוחדת"

הצעד בוצע על רקע חשש, כי דירקטורים שנשארו בקופה גם אחרי דו"ח המבקר החריף ב-2010 מצאו דרך לשלוט בבחירות ובניהול מוסדותיה

שרת הבריאות, יעל גרמן, פיזרה אתמול (יום א') את דירקטוריון קופת חולים "מאוחדת" והודיעה על כך במכתב לעו"ד יניב עצמון, יו"ר מועצת הקופה. כמו כן הודיעה גרמן על ביטול תקנון הקופה. לדברי משרד הבריאות, ההחלטה התקבלה לאחר שבהליך הבחירות שהתקיים בקופת חולים מאוחדת, בעקבות דו"ח מבקר המדינה מ-2010, עלה חשש כי הכשלים שעליהם הצביע הדו"ח עלולים לחזור על עצמם.

גרמן הודיעה, כי החל מאתמול עוברות כל סמכויות המועצה והדירקטוריון של "מאוחדת" לדירקטוריון זמני חליפי, למעט סמכות המועצה להציע תקנון לקופה. תוקף מינוי הדירקטוריון הזמני וסמכות מועצת הקופה להציע תקנון הם, בשלב זה, לתקופה שעד 1.7.2014. הדירקטוריון יפעל לצידו של המנכ"ל המכהן, זאב וורמברנד. חברי הדירקטוריון הזמני החליפי הם: יעקב כהן ( יו"ר), דרור שטרום, חנה הרצמן, רו"ח זיאד אבו-חבלה ורבקה שוורץ.

דו"ח מבקר המדינה ב-2010 הצביע על סדרת כשלים ומעשי שחיתות שנעשו על ידי נושאי תפקידים בכירים ב"מאוחדת". בעקבות הדו"ח הוחלפה ההנהלה ומשרד הבריאות החליט להסדיר את תקנון הקופה ולמסד בה מנגנוני פיקוח יעילים. ואולם, לפי מכתבה של שרת הבריאות ליו"ר מועצת "מאוחדת", שנוסח בהמלצת הלשכה המשפטית של משרד הבריאות, נראה כי דירקטורים שנשארו בתפקידיהם מ-2010 מצאו דרך לעקוף את התקנון ולשבץ מאנשי שלומם, באופן מתואם, במוסדות הבוחרים על מנת להמשיך ולשלוט בנעשה בקופה בכלל זה על תהליך הבחירות, ההתנהלות, ההצבעות וההחלטות.

השרה גרמן הורתה למועצת הקופה ללמוד את לקחיי יישומו של התקנון שאישורו בוטל, על מנת שהתקנון החדש שיוגש לאישורה יבטיח את ניהולה התקין והעצמאי של קופ"ח מאוחדת, המשרתת יותר מ-1 מיליון מבוטחים ומחזורה הכספי הגיע ל-3.5 מיליארד שקל בשנה האחרונה.

"המהלך הזה בוצע בראש ובראשונה על מנת להבטיח שמירה על זכויותיהם מבוטחי הקופה וכדי להבטיח מינהל תקין", הדגישה שרת הבריאות.

נושאים קשורים:  חדשות,  קופת חולים מאוחדת,  שרת הבריאות יעל גרמן,  שחיתות,  דו"ח המבקר
תגובות
 
ד"ר צדיק
01.04.2014, 01:10

החלטה צודקת מאין כמוה. הנהלת הקופה הייתה מושחתת בצורה קיצונית.