הקרדיולוג פרופסור יהודה אדלר, מנהל תוכנית "תלפיות" במרכז הרפואי "שיבא" ויו"ר ועדת ההתמחות בבית החולים, התמנה ליו"ר ועדה מטעם האיגוד הקרדיולוגי האירופי, האחראית להתוויות העולמיות לטיפול במחלות קרום הלב (דלקות כפורת הלב). לפני כשנתיים נבחר פרופסור אדלר לצוות המוביל העולמי, בן 11 רופאים, שעוסק בתחום הזה.

לדברי פרופ' אדלר, שנים רבות לא נמצא מזור לדלקות חוזרות של כפורת הלב (Recurrent Pericarditis). מרכזים רפואיים רבים בעולם נטו לטפל בחולים אלו בסטרואידים למרות תופעות הלוואי הרבות שלהם. "עוד כסטז'ר ב'שיבא', יחד עם קבוצת רופאים מובילה מברצלונה, הוכחנו את יעילותה של התרופה קולכיצין למחלה", ציין פרופסור אדלר. "יתרה מכך, הצלחנו להוכיח כי הסטרואידים אמנם עוזרים בשלב האקוטי ומקילים על החולה, אך לאורך זמן חולים שנוטלים אותם לוקים בשכיחות יתר בהתלקחויות חוזרות של המחלה".

דלקת קרום הלב מתבטאת בכאבים בעלי אופי צידרי בחזה (בדרך כלל כאבים חדים, כמו בחיתוך בסכין) מלווים בחום וקוצר נשימה. לעתים הכאבים קלים ואף נסבלים, אולם לעתים הם קשים מנשוא. המחלה יכולה להסתבך בהופעת נוזל סביב הלב, עד מצב חרום של טמפונדה שבה כמות הנוזלים מסביב ללב גדולה ואם לא ינוקזו המטופל ימות מהלם לבבי. לעתים מסתבכת המחלה להתקשות קרום הלב (מחלה בשם constrivtive pericarditis).

פרופסור אדלר מונה ב-2004 ל"כוח המשימה" הראשון שהוקם כדי להכין התוויות עולמיות לנושא וכן עמד בראש קבוצת חוקרים מאירופה וארה"ב שהוכיחה את יעילות הקולכיצין גם לשם טיפול במצבי הדלקת החדים של דלקת כפורת הלב ובמניעת דלקות לאחר ניתוחי לב פתוח.