חדשות

משלחת משרד הבריאות ביקרה בסין במטרה להרחיב את שיתוף הפעולה

בין השאר, סיכמה קבוצת עבודה בראשות פרופ' רוני גמזו, להרחיב את שיתוף הפעולה עם המקבילה הסינית ל-FDA ובתחום האקדמי

משלחת בראשות מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור רוני גמזו, ביקרה בסין בשבוע שעבר. הביקור התאפשר בעקבות ביקורו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבייג'ינג וסיכום שהושג אז עם ראש ממשלת סין לקידום היחסים בתחומים שונים בין שתי המדינות.

במהלך הביקור, סוכם בין משלחת משרד הבריאות למארחים הסינים על הקמת קבוצת עבודה להמשך שיתוף הפעולה עם ה-CFDA (המקבילה הסינית ל-FDA האמריקאי) וכן עם ה-Beijing Health Bureau. כמו כן, סוכם על המשך שיתוף הפעולה עם בתי חולים בסין במסגרת תוכנית "בתי חולים תאומים" (Twin hospital).

במהלך הביקור נפגש מנכ"ל משרד הבריאות עם סגן שר הבריאות הסיני. בפגישה נדונו נושאים המעסיקים את שני הצדדים: טיפוח המשאב האנושי ברפואה, שדרוג איכות הרפואה הקהילתית וניהול בתי חולים. סוכם להמשיך את הדיאלוג בנושאים הללו ומונו אנשי קשר לצורך העניין.

במהלך הביקור גם התקיים סמינר שעסק בבעיותיה של רפואת החירום. במסגרת הסמינר הציגו שני הצדדים את ההיערכות הנהוגה אצלם. בין היתר, הוצגה היערכות מערכת הבריאות בישראל למצבי חירום בהיבטים הרפואיים, בניית יכולות והכשרות רופאים. כמו כן, הוצגה למארחים היערכותו של בית החולים רמב"ם בחיפה, שבו - בעקבות לקחי מלחמת לבנון השנייה - נבנה בית חולים תת קרקעי.

סוכם גם על המשך שיתוף פעולה בתחום האקדמי ובהכשרת רופאים.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  סין,  פרופ' רוני גמזו,  שיתוף פעולה
תגובות