חדשות

פרופ' פיה רענני מונתה למנהלת מערך המטולוגיה בבית החולים "בילינסון"

פרופ' רענני, ששימשה עד כה כמנהלת היחידה לאשפוז המטו-אונקולוגי במרכז הרפואי: "נמשיך להיות בחוד החנית של ההמטולוגיה בארץ"

פרופסור פיה רענני (53) מונתה למנהלת המערך להמטולוגיה ב"מרכז דוידוף" בבית החולים "בילינסון". עד כה, שימשה פרופ' רענני כמנהלת היחידה לאשפוז המטו-אונקולוגי במרכז. מערך ההמטולוגיה כולל גם את תחום ההמטו-אונקולוגיה.

פרופ' פיה רענני (צילום: פרטי)

פרופ' פיה רענני (צילום: פרטי)

פרופסור רענני , תושבת תל-אביב, למדה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים והתמחתה ברפואה פנימית בבילינסון ובמכון להמטולוגיה במרכז הרפואי "שיבא", בניהולו של פרופסור יצחק בן-בסט. היא עברה השתלמות בת שנה בתחום הלוקמיה המיילואידית הכרונית ביחידה לחקר הלוקמיה בבית החולים Hammersmith (כיום Imperial College) שבלונדון.

לפני כשנתיים נסעה להשתלמות קצרה כפרופסור-חבר למרכז לטיפול בסרטן Memorial Sloan Kettering בניו-יורק, שבו השתלמה בנושאי לוקמיות חריפות.

לצד העשייה הקלינית, משמשת פרופסור רענני בשלוש השנים האחרונות כראש החוג להמטולוגיה באוניברסיטת תל-אביב ולפני כשנה נבחרה לקדנציה נוספת. היא מעורבת בפעילות אוניברסיטאית רחבה במספר ועדות: הוועדה לקרנות המחקר, הוועדה המדעית של המרכז לחקר הביולוגיה של הסרטן, הוועדה המדעית של "מרכז ג'ראסי" לאונקולוגיה ומשמשת מאז עשר שנים כבוחנת מוסמכת בבחינות סיום ההתמחות בהמטולוגיה.

פרופסור רענני חברה באיגודי ההמטולוגיה ועירוי הדם בישראל ובאיגודים הבינלאומיים: החברה האמריקאית להמטולוגיה (ASH) והחברה האירופית להמטולוגיה (EHA).

עד כה, פירסמה פרופסור רענני כ-100 מאמרים בעיתונות הרפואית-מקצועית. עיקר מחקריה עוסקים בממאירויות המוטולוגיות. היא דוגלת במחקר בסיסי במעבדה ובשילובו בעבודה ובמחקר הקליני.

מזה למעלה מעשור משמשת פרופסור רענני גם כסוקרת לעיתוני ההמטולוגיה המובילים, ביניהם Blood, Haematologica ואחרים. היא התמנתה לעורכת ב-3 מערכות כתבי עת. באחרונה היא עורכת חוברת על הטיפול במחלות המטולוגיות אצל מתבגרים צעירים (adolescent young adults), יחד עם פרופסור מרטין טלמן, ראש שירות הלוקמיה ב-Memorial Sloan Kettering.

במהלך השנים עבדה פרופסור רענני עם מובילי דעה במרכזים הבינלאומיים המובילים בתחום הטיפול בסרטן והשירות הקליני לחולים, כמו ה-Dana Farber, MD Anderson ו-Memorial Sloan Kettering .

על מינויה לתפקיד מנהלת המערך להמטולוגיה והמטו-אונקולוגיה במרכז דוידוף בבילינסון, אמרה פרופסר רענני: "האני מאמין שלי מושתת על עקרונות החתירה למעמד של מרכז מצוינות לאומי ובינלאומי, שמירה על כבוד האדם – הן של החולים והן של אנשי הצוות הרפואי - שקיפות מול החולים והצוות, השקעה בדור העתיד של הרופאים, האצלת סמכויות והעצמת גורמים חיוביים בצוות, אינטראקציה עם דיסציפלינות משיקות במרכז דוידוף ובבית החולים כולו וטיפוח קשרים בינלאומיים לצרכי קליניקה ומחקר. אני רואה כזכות וחובה להצעיד את המערך קדימה בבטחה כדי להמשיך ולהיות בחוד החנית של ההמטולוגיה בארץ".

נושאים קשורים:  חדשות,  המטולוגיה,  מרכז דוידוף,  פרופ' פיה רענני,  Memorial Sloan Kettering,  המרכז הרפואי "רבין"
תגובות
מירי ודוד ספיבק.
18.02.2014, 11:02

פרופסור פיה רענני. גאים בך ואוהבים אותך. מירי ודוד

מוקי
17.04.2014, 19:14

להערכתי הטובה ביותר בתחומה, וראויה לכל שבח.