חדשות

הושק: אתר אינטרנט חדש לאינסיבו, הכולל "צ'ק ליסט" להקלת ניהול הטיפול

בין השאר, מסייע האתר החדש למטופלים החולים בהפטיטיס C להבין אילו בדיקות עליהם לבצע - ובאילו לוחות זמנים

01.01.2014, 15:05

חברת יאנסן, יצרנית התרופה אינסיבו לטיפול ב-HCV, השיקה לאחרונה אתר אינטרנט ייחודי חדשמטרתו: להקל על הצוות הרפואי ומטופליהם בניהול הטיפול. האתר הינו פרי עבודה מאומצת של חודשים, במהלכם נוצר "צ'ק ליסט", (בשיתוף פעולה עם יו"ר החברה לחקר הכבד היוצאת, פרופ' זיו בן ארי), ועם רופאים המטפלים בחולי הפטיטיס סי, שמטרתו לסייע למטופל להבין אילו בדיקות עליו לבצע, ואת תזמונן.

על פי החברה, כלי זה מאפשר קבלת פלט של פרוטוקול הטיפול בהתאם לסוג המטופל ורמת מחלתו. בנוסף, מתקבלת טבלה אישית עם הבדיקות שעליו לבצע בזמנים הספציפיים עבורו, מה שמקל ומייעל את הטיפול בתכשיר. ניתן להדפיס את הפלט, לשלוח אותו במייל, או לשמור אותו במחשב האישי.

פרופ' ריפעת ספדי, יושב ראש החברה לחקר הכבד: "אני רואה חשיבות גדולה בהקמת האתר ומאמין שהוא יהווה שירות טוב לרופאים ולמטופלים באבחון HCV. עידן המידע מביא עמו הזדמנויות רבות לייצר רפואה טובה יותר למטופלים שלנו, ואני מברך את חברת יאנסן, שלקחה על עצמה לסייע בנושא".

האתר מתווסף לשורת כלים אחרים שהעמידה החברה לטובת מטפלים ומטופליהם, שמטרתם לייעל ולהקל את הטיפול בתכשיר. כך, בין השאר, מאפשרת יאנסן למטפלים ולמטופלים ב-HCV להשתמש בשירות אחיות הנקרא "תמיכה ב-C". האחיות נותנות מענה טלפוני אנושי ואישי בטיפול ב-HCV. התמיכה ושירות התזכורות ניתנים בשפה העברית והרוסית, לאורך כל הטיפול -  ולא רק במהלך שלושת חודשי הטיפול באינסיבו. "תמיכה ב-C " פועלת בכל ימות השבוע כולל סופ"ש (בשעות המיועדות לכך).

אינסיבו היא תרופה לטיפול ב-HCV ופועלת באופן ישיר על הווירוס. היא ניתנת יחד עם פג-אינטרפרון וריבאבירין (SOC), והפגינה תוצאות יעילות גבוהות בלמעלה מ-35% מהתוצאות במתן ה-SOC לבדו. משרד הבריאות אימץ את ההנחיות באירופה (EMA) ובארה"ב (FDA) ומאפשר לתת אינסיבו רק פעמיים ביום. לפי מחקרים שהוצגו ב-AASLD האחרון שהתקיים בואשינגטון, שינוי זה מעלה באופן משמעותי את הדבקות בטיפול (10%) מבלי להחמיר את פרופיל תופעות הלוואי. עובדה זו מצטרפת לכך שהטיפול המשולש נמשך רק 12 שבועות (הטיפול ב-SOC נמשך עוד 12 או 36 שבועות). התרופה קיימת כבר שנתיים בשוק והניסיון בשטח תואם את המחקרים מבחינת היעילות. חולים רבים זוכים לאופציה לקיצור טיפול בזכות תגובה וירולוגית מהירה.

לאתר החדש לחץ/י כאן

*המידע אודות התרופה והמחקרים נמסרו על ידי החברה המייצרת ועל אחריותה

נושאים קשורים:  חדשות,  HCV,  אינסיבו,  יאנסן
תגובות
בנבנישטי
23.06.2014, 17:40

בהצלחה!