חדשות

מחקר בארה"ב: הוצאות "מדיקר" על התקף לב עלו ב-16% בעשור האחרון

רוב העלייה מוסברת בטיפול בחודשים שלאחר האשפוז; לפני 3 שנים העריכו כלכלני בריאות שההוצאה עקב התקף לב חמור מסתכמת בכמיליון דולר

במהדורה המקוונת של JAMA Internal Medicine התפרסם היום (שלישי) מחקר שנעשה באוניברסיטת מישיגן באן-ארבור, ממנו עולה כי הוצאותיה של "מדיקר" - תוכנית הביטוח הרפואי הלאומית המנוהלת בידי הממשל הפדראלי - על התקף לב אקוטי (AMI) עלו בעשור האחרון ב-16.5%.

המחקר, שנערך על ידי צוות שהוביל ד"ר דונלד ליקוסקי, מצביע על כך שכמעט 75% מההוצאות הללו קשורות בהתרחבות השימוש בשירותי הבריאות ונרשמות לאחר תום האשפוז, החל מחודש אחריו ועד לשנה ממועד האירוע.

במחקר צוין, כי לאחר שנלקחו בחשבון כל ההתאמות הדרושות כמו שיעור האינפלציה שעלתה בעשור האחרון (מ-1998 ועד 2008) הרי מדובר בעלייה בהוצאות עבור כל חולה בסך 6,094 דולר.

לפני כשלוש שנים פורסמו בארה"ב על-ידי ה-National Business Group on Health נתונים המצביעים על כך שההוצאה הממוצעת – באופן ישיר ועקיף – על כל התקף לב חמור, מסתכמת בכמיליון דולר. הפרטים על כך הופיעו בטור של סטיב וורנון באתר החדשות של רשת CBS

ההוצאה הישירה נוגעת לתשלומים עבור הטיפול והאשפוז עצמו בבית החולים, כאשר נלקח בחשבון גם שכר הרופאים המטפלים בחולה והתרופות. ההוצאה הלא ישירה כוללת אובדן תפוקה בעבודה עקב תקופת ההחלמה והיעדרות מהעבודה של החולה. ההוצאה הממוצעת כשמדובר בהתקף לב לא חמור היא כ-760,000 דולר.

נוכח נתונים אלה, הוערך כבר לפני שנתיים כי ההוצאה על טיפול במחלת לב בארה"ב תוכפל פי שלושה עד שנת 2030.

לקריאת המחקר המלא לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  מדיקר,  רפואה ציבורית,  התקף לב חמור
תגובות