חדשות

ערוץ 2: "אסף הרופא" מעניק קדימות לניתוחים קוסמטיים בתשלום

מש' הבריאות: "אסור ששירות פרטי יגרע מזמינות השירות הציבורי; הבהרנו שהפעילות אסורה"; אסף הרופא: "נבצע הוראות המשרד"

כתבת תחקיר ששודרה אתמול (יום א') בחדשות ערוץ 2 העלתה, כי במרכז הרפואי "אסף הרופא" נותנים עדיפות לביצוע ניתוחים פלסטיים בתשלום (כמו הגדלת חזה, למשל) על-פני ניתוחים רפואיים הכרחיים. לתחקירנית שהתקשרה לבית החולים כדי לתאם טלפונית מועד לניתוח הגדלת חזה נאמר שיימצא לה תור לניתוח הזה בתוך שבועיים. כשביקשה התחקירנית לתאם מועד לניתוח הסרת גידול שפיר ברחם (מיומה) נמסר שתיאלץ להמתין חודשיים. הסיבה לעיכוב, ציינה נציגת בית החולים, היא מחסור בחדרי ניתוח פנויים.

תחקיר ערוץ 2 (צילום מסך)

תחקיר ערוץ 2 (צילום מסך)

בעקבות התחקיר הודיע משרד הבריאות ל"אסף הרופא" כי פעילות זו אסורה.

בשיחה הטלפונית שקיימה תחקירנית חדשות 2 לצורך הכנת הכתבה נשמעו קולותיהם של ד"ר ערן חדד והמנתח ד"ר דב קליין. ד"ר חדד אמר לה: "אם את בוחרת ל-הנתח פה, אנחנו עושים את זה בחדרי הניתוח של בית החולים, נכון. התאריך בשבוע הבא".

ד"ר קליין נשמע: "יופי, שיהיה לך הרבה בהצלחה ונפגוש אותך בשבוע הבא".

כאשר התחקירנית התקשרה לברר לגבי תור לניתוח עם סיבה רפואית חשובה – למשל כריתת מיומה ברחם – אמרה לה נציגת שירות בבית החולים: "באוגוסט אין חדרי ניתוח עד השבוע השני בספטמבר, לאחר מכן - החגים, בין החגים זה כבר מלא. מה שנשאר - אחרי החגים. אוקטובר, נובמבר, דצמבר".
התחקירנית: "לא ייאמן. חברה שלי הלכה לעשות ניתוח חזה קוסמטי וקיבלה תור בתוך שבוע".
נציגת שרות: "יופי".
תחקירנית: "וכשצריך משהו גניקולוגי – מחכים עד אחרי החגים? את מסכימה איתי שזה לא הגיוני?".
נציגת השרות: "אני מסכימה אבל זה ממש לא יעזור שאני מסכימה - לא לי ולא לך".

בכתבת התחקיר גם נמסר, כי תעריף ניתוח להגדלת חזה שגובה "אסף הרופא" הוא כ-18,000 ש"ח  – והכסף אינו מועבר לרופא המנתח אלא לקרן המחקרים של בית החולים.

תגובת "אסף הרופא" : "רפואה אסתטית אינה כלולה בסל הבריאות. ניתן לבצעה במרפאות ובחדרי הניתוח של בית החולים ולגבות תשלום עבור ההליכים... התשלום מועבר למערכת הציבורית ולא לכיסם של הרופאים המטפלים". עוד נמסר, כי ד"ר קליין מועסק ב"אסף הרופא" בשישית משרה, כלומר יום בשבוע, ואינו מקבל שכר מעבר למשכורתו הרגילה. אם משרד הבריאות יורה שתפיסתנו אינה נכונה, נבצע את הוראות המשרד".

משרד הבריאות אמר בתגובה לערוץ 2: "בחירת מנתח אסורה בין אם מדובר בשירות בסל ובין בשירות שאיננו בסל. אסור שמתן שירות פרטי יגרע מזמינות השירות הציבורי באותם משאבים של תשתיות פיזיות וכוח אדם. מנכ"ל משרד הבריאות העביר הבהרה בנושא הזה למנהל 'אסף הרופא' לפיה פעילות שכזאת אסורה". הקליניקה של ד"ר קליין מסרה בתגובה לערוץ 2, כי "מנותחות הבוחרות לערוך ניתוחים פלסטיים אצל ד"ר קליין (באסף הרופא) תורמות את הכסף שלהן לקרן מחקרים של בית החולים אסף הרופא".

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  רפואה פרטית,  ניתוחים פלסטיים,  המרכז הרפואי "אסף הרופא"
תגובות
 
נועם
16.09.2013, 21:12

ד"ר קליין לא מסתיר הקליניקה שלו. כולם יודעים פרט למשרד הבריאות שלא יודע...