חדשות

פסיכיאטר ישראלי מ"שלוותה" זכה במלגת מחקר מטעם ארגון Narsad

הפסיכיאטר חגי מעוז מבית החולים "שלוותה" הוא אחד מ-200 הזוכים האחרונים בתקציב המחקר היוקרתי מטעם ארגון Narsad

הפסיכיאטר חגי מעוז מביה"ח שלוותה זכה לאחרונה בתקציב מחקר מטעם ארגון Narsad (קיץ 2013). ד"ר מעוז הינו אחד מ-200 חוקרים מכל העולם שזכו בתקציב יוקרתי זה.

ד"ר חגי מעוז (צילום: פרטי)

ד"ר חגי מעוז (צילום: פרטי)

מחקרו של מעוז הוא המשך למחקר פיילוט שתוצאותיו פורסמו לאחרונה ב– Journal of Psychopharmacology.

מחקר הפיילוט היה הראשון להוכיח כי שימוש חד פעמי בסטימולנטים מביא לשיפור ב– Theory of Mind י(ToM- היכולת לשייך מצבים מנטאליים, אמונות וכוונות לאחר) בקרב 24 ילדים עם הפרעת קשב וריכוז (ADHD). שיפור זה עשוי להיות מרכיב משמעותי בשיפור התפקוד החברתי בילדים עם הפרעת קשב, אשר נוטלים טיפול תרופתי.

מטרתו של המחקר הנוכחי הינה לבחון את השפעתו האפשרית של הנוירופפטיד Oxytocin (הקשור בין היתר להגברת קשרים חברתיים וזיהוי מבע פנים), כמתווך שיפור ב–ToM, תחת שימוש בסטימולנטים בילדים עם ADHD, ולהעמיק את ההבנה של המנגנון הנוירו-קוגניטיבי העומד בבסיס הליקויים החברתיים מהם סובלים ילדים אלה.

ד"ר מעוז הוא מומחה בפסיכיאטריה הן לילדים ומתבגרים והן למבוגרים והינו חוקר באוניברסיטת תל אביב.

נושאים קשורים:  חדשות,  ADHD,  Narsad,  Theory of Mind
תגובות
חוה בוכוולטר
16.09.2013, 12:10

הידד גדול לחגי מ. כבן למשפחה נפלאה ומוכשרת מאוד, לא היה ספק שזה ה"תפוח" ייפול קרוב מאוד לעץ המפורה והירוק תמיד. חשתי בעצמי את יכולתו של חגי להביא מרגוע לאי שקט נפשי. אני מרשה לעצמי להיות גאה עבורו ועבור הוריו הנפלאים.

מיכאל בלסבלג
16.09.2013, 22:20

חגי, בחרת מקצוע חשוב, לא דוקא פופולרי, שנצרכים לו כל כך הרבה אנשים במאה העשרים ואחת ועוד במדינה רבת מתחים ומלחמות כשלנו. גם הבחירה גם הרמה וגם האישיות הדרושה לכך, הם בסופו של דבר שילוב של "בית הגידול" והגנטיקה. מתוך היכרות של הנפשות "בבית הגידול" איני מתפלא כלל על התוצאות המופלאות! המשך להצליח כי ההצלחה והמקצועיות שלך בשטח שלך חשובה לרבים שכל כך סובלים.

יעל אוברגוט - מעוז
17.09.2013, 22:40

אחי היקר,
כאחותך תמיד ידעתי מה אתה שווה וכמה אתה מוכשר. עכשיו קיבלת לכך הכרה בינלאומית.
גאה להיות אחותך ומאחלת לך שתמשיך להביא בשורה לעולם במחקריך.