חדשות

רופאים בדרום תודרכו לקראת מבצע החיסונים הנרחב נגד נגיף הפוליו

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, נפגש עמם ב"סורוקה"; נבדקת אפשרות שיינתן חיסון בטיפות לכל הילדים בארץ עד גיל 9

משרד הבריאות בוחן אפשרות שיהיה צורך לחסן נגד פוליו בנגיף חי מוחלש (טיפות לפה) את כל הילדים בישראל עד גיל 9 ולא רק את ילדי אזור הדרום. לשם כך הוזמנו כחצי מיליון מנות חיסון. מרפאות טיפת חלב בדרום החלו בהיערכות לחיסון ונתנה הנחייה לבטל חופשות קיץ במידת הצורך כדי שאפשר יהיה להתחיל בחיסון, כנראה כבר ביום שני הקרוב.

אתמול נפגשו מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור רוני גמזו וצוות משרדו ב"סורוקה" עם רופאי ילדים ורופאי משפחה מאזור הדרום, מכל ארבע קופות החולים. כן קוימה פגישה עם ראשי הרשויות בדרום כדי לשתפם באפשרות של השלמת החיסון OPV לילדי האזור.

משרד הבריאות מסר כי בפגישות עדכן פרופ' גמזו את המשתתפים בממצאים שהתגלו בחודשים האחרונים במערכות הביוב ובבדיקות צואה שנלקחו מתושבי הדרום. כמו כן פירט את תוכנית ההיערכות של המשרד לקראת מהלך של השלמת חיסון. משרד הבריאות התבקש להתחיל במבצע עוד לפני תחילת שנת הלימודים, בסוף אוגוסט.

בפגישת ראשי משרד הבריאות עם הרופאים הוצגה השתלשלות האירועים מרגע גילוי הנגיף במערכת הביוב ברהט ועד היום, תוך התייחסות לשאלות מקצועיות. הרופאים הביעו תמיכה בצעדים ובדרך שנוקט המשרד. החלטה סופית לגבי תחילת החיסונים ומי יחוסן תתקבל בסוף השבוע בפגישה עם שרת הבריאות שבה יציג מנכ"ל המשרד את ההיבטים השונים שעלו מהמפגשים שקיים אתמול.

יו"ר איגוד רופאי המשפחה, ד"ר שלמה וינקר אמר כי החיסון יבוצע בטיפות החלב ולרופאי המשפחה יהיה תפקיד במבצע הזה : "לחזק את הידע ולהפחית חששות אצל המטופלים ובני המשפחות".

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר בועז לב, אמר אתמול לתקשורת, כי "מי שחוסן בווירוס מומת עלול לשאת את הווירוס ואז לסכן את הסובבים אותו ולכן יש צורך בחיזוק החיסון באמצעות נגיף חי מוחלש". כן הבהיר מדוע יש צורך בחיסון שיילקח דרך הפה כדי להעניק הגנה למערכת העיכול.

פרופסור איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות הבהיר בראיון שהעניק ל"מעריב" כי החיסון יינתן במקום המגורים של המטופל. "מי שלא נמצא עתה באזור הדרום יקבלו אותו כשישוב. תושב הדרום המתארח בשבועות האחרונים באזור הצפון, למשל, אינו צריך חיסון ומי שמקום מגוריו בצפון ומתארח עתה, זמן ממושך, בדרום – יצטרך להתחסן".

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  מבצע חיסון לפוליו
תגובות