חדשות

שרת הבריאות נגד ביטול בחינת הרישוי לרופאים שלמדו באירופה: "לא יירדו ממני עד שאאשר גם לכל הרוסים"

לפי הדיווח באתר חדשות ערוץ 2, אמרה גרמן את הדברים במהלך מפגש עם סטודנטים ישראלים שלומדים במדינות האיחוד האירופי

התבטאות חריגה של שרת הבריאות יעל גרמן: בדיון שנערך עם סטודנטים ישראלים לרפואה בחו"ל נימקה השרה את סירובה לבטל את בחינת הרישוי הנדרשת מהם כיום בלחץ שיופעל עליה ליישם את אותה הקלה כלפי רופאים שעלו לישראל מברית המועצות לשעבר; על הדברים דיווח אתר האינטרנט של חדשות ערוץ 2.

לפי האתר, נפגשה גרמן עם נציגי מאות סטודנטים ישראלים לרפואה, שלומדים במדינות החברות באיחוד האירופי. נציגי הסטודנטים הביעו את בקשתם, כי יהיו פטורים מבחינת הרישוי הרפואית הקיימת כיום בעבור מי שסיים את לימודיו במוסדות מוכרים בחו"ל. זאת, בין השאר, על רקע מצוקת כוח האדם הרפואי בישראל. בתגובה, אמרה גרמן לפי הדיווח: "אתם לא מבינים בפוליטיקה? אתם יודעים מה יקרה אם אאשר לכם את זה? שרת הקליטה סופה לנדבר לא תרד ממני עד שאני אאשר לכל הרוסים גם".

בתגובה לדיווח מסרה שרת הבריאות לאתר, כי "אחד הנכסים שלנו במערכת הרפואה הציבורית זו הרמה המאוד גבוהה של הרופאים. כדי לשמור על הרמה הגבוהה, אנחנו צריכים לשמור על מבחנים אחידים לכל מי שרוצה לבוא ולעבוד כאן".

נושאים קשורים:  חדשות,  שרת הבריאות יעל גרמן,  בחינת רישוי,  לימודי רפואה בחו"ל
תגובות
פרופ' יאיר יודפת
25.07.2013, 19:26

רמת לימודי הרפואה בחלק ממדינות אירופה היא ירודה ביותר ולכן אין כל הצדקה לביטול גורף של בחינות הרישוי.

דוד המתמיד
25.07.2013, 19:31

חיים ומוות ביד הלשון- במיוחד אם את פוליטיקאית מתחילה

ארבל רויטל
25.07.2013, 19:33

השרה נפגשה עם רופאים בוגרי חול ולא עם סטודנטים

אלה
26.07.2013, 01:02

נשמע כמו הפליה - פוליטיקאית חכמה לא היתה יכולה להרשות לעצמה פליטת פה כזו

אלה
26.07.2013, 01:06

נכון מאוד שבחלק ממדינות רמת לימודים נמוכה , נכון מאוד שאי אפשר לבטל מבחן , אבל למה דווקא רוסים הכי לא מתאימים לשרת הבריאות שלנו ? הגזענות מתחילה מהכנסת ??!!

דר' אבו מוח ג'אודת
26.07.2013, 08:34

אני נמני עם הרופאים שעברו בחינה ישראלית לבוגרי חו"ל.
מהשם שלי ברור שאני ערבי .
בשנת 1988 היה מנכ"ל משרד הבריאות יורם לס שהוא הראשון שאמץ ודחף שהרופאים בוגרי חו"ל חייבים לעבור בחינת רישוי בישראל ,באחת הפגישות איתו הצהיר בפה מלא ובאופן די ברור שהבחינה מטרתה העיקרית היא לעכב כניסתם של רופאים ערבים למערכת הבריאות ולתת הזדמנות לעולי ברית המועצות להשתלב בחברה הישראלית בנימוק שמדינת ישראל היא מדינת עליה .
ברור שהעניין אינו רמת רפואה כפי שטוענת שרת הבריאות הנוכחית כפי שטענו קודמיה העיניין הוא פולטי ומסריח מאד .
ברצוני להבהיר לכולם שרמת הרופאה אינה נקבעת ע"י בחינות רישוי בכלל .להפך משרד הבריאות גרם למערכת הבריאות לסבול מבעיות קשות שחווים אותן היום .

יבגניה אגרנוב
26.07.2013, 12:49

בושה לשרת הבריאות על ההתבטאות
זה לא שיש בעיה ל"רוסים" לעבור בחינות, ו"אפילו" לעבור דרך "תיקרת זכוכית" ולנהל מחלקות- אני ניהלתי מחלקה לשיקום פגיעות ראש ב"שיבא", אחרי 20 שנה בארץ. בושה לחלק את ציבור הרופאים ל"ערבים" "רוסים" ו"צברים"

יהושוע
26.07.2013, 14:26

כמו שבאר"הב , רופא שלמד בחו"ל, רוצה לעסוק ברפואה חייב בבחינת רישוי , כך הדבר נכון לארץ. הם יצאו ללמוד בחו"ל בידיעה, שיהיו חייבים לעבור את הבחינה אם ישובו לכאן, אז שיפסיקו לנסות להתל בציבור.

ד"ר אנה ירמנס
29.07.2013, 12:33

קצר וקולע

אמיר
28.07.2013, 14:50

גם אני עברתי את הבחינה המטופשת הזו שלא בחנה את הידע הרפואי שלי אלה את היכולת לשנן שאלוצת ותשובות .את יכולת הבנת הנקרא (לצברים יש כמובן עליונות על כל דובר שפה אחרת ) אולי הדבר שהכי צרם לי היא העובדה שאם נפל בחלקך לשנן שאלות מספר שממנו נלקחו שאלות לבחינה לא היה צורך אפילו לקרוא את השאלה . גרוע מכך שאם נכשלת עליך להמתין 6חודשים שלמים בלי לגעת בחולה או לעשות רפואה מכל סוג עד לבחינה הבאה להמתין חודשיים לתשובה ועוד חודשיים לשיבוץ לסטאג והינה הלכה חלפה לה שנה שלמה

שרה שם בדוי
30.10.2013, 06:13

במדינת ישראל בשנת 2013 נעשה עוול לאלפי רופאים! הבחינה הזו לא בודקת כלום.. גם מי שיושב ומשנן ומבטיח מספר שאלות נכון בבחינה בסוף מקבל ציון מגוחך 20 או25, למרות שהוא בטוח שיעבור לפי מספר השאלות הנכונות.ולמרבה המזל ציון כזה קיבל בדיוק בבחינות קודמות (איזה סיכוי יש לנבחן לקבל אותו ציון בדיוק בבחינה של 400 שאלות! אני תוהה). אני תוהה אם מי שעובר רק מי שקרוב לצלחת ויש לו פרוטיקציה.!!! רופא מתמחה בגרמניה עם ציונים גבוהים ומקבל פרסים בבחינות ההתמחות, עבר מבחנים רבים ומבחן האיחוד האוריפי בהצלחה רבה, מקבל ציון 25 בבחינה שלכם זה בושה וחרבה , בחינה זו גורמת לפירוק משפחות ולעוול גדול. מקווה שיתקיים תאגיד של רופאים כאלה ויגן על זכויותיו.