חדשות

הדור החדש של הפרזנטציות המדעיות - ראיון עם מאמן התקשורת אבינעם הדס

לאחרונה השתתפתי בהרצאת מבוא בהסתדרות הרפואית לגבי "הדור החדש של הפרזנטציות המדעיות". ההרצאה ניתנה ע"י מאמן התקשורת מר אבינעם הדס

לאחרונה השתתפתי בהרצאת מבוא בהסתדרות הרפואית לגבי "הדור החדש של הפרזנטציות המדעיות". ההרצאה ניתנה ע"י מאמן התקשורת מר אבינעם הדס והמפגש היה מעניין וגם האיש היה מאוד מעניין. בחרתי על כן לראיין אותו במסגרת הראיונות שאני עורך באתר של איגוד הפסיכיאטריה.

אבינעם הדס (צילום: יח"צ)

אבינעם הדס (צילום: יח"צ)

שלום אבינעם, ראשית ספר קצת על עצמך ועל הרקע האישי והמקצועי שלך.
אני מכשיר ומאמן אנשים להופעה בפני קהל ולהופעה בפני מצלמות הטלוויזיה באמצעות שיטת ICU שפיתחתי. במסגרת זו אני מופיע, מלמד, מסביר ומרצה מול קהלים מגוונים בארץ ובחו"ל, מאימון אישי אחד על אחד, לקבוצות קטנות של מנהלים בכירים ועד להרצאות בפני מאות אנשים במכללות, בארגונים, בחברות, בכנסים וכמובן בטלוויזיה מול המצלמות.
על פי בקשתך ארחיב בכמה מילים על הנושא המקצועי.
המנהל והמומחה העכשוויים נזקקים תדיר לכישורים משופרים של דיבור ולמיומנות גבוהה של הצגה עצמית ונאום בפני קהל.
האימון שאני מבצע כולל הכנה להצגה עצמית, הכנה להצגת רעיון ומוצר, אימון להכנת ולהצגת פרזנטציות מוקרנות (POWER POINT, FLASH, 3D), הכנה לנאום ולמצגת בפני משקיעים, הכנה לנאום בפני בכירים, אימון להעברת מסרים, אימון למרצים ולמדריכים וגם לסטודנטים ואימון לשואפי קידום ולקראת ראיונות עבודה ודינמיקה קבוצתית.
מאידך, מסלול מיוחד להכנה ואימון לקראת ראיונות בטלוויזיה אני מבצע עם מומחים, אישי ציבור בכירים וגם אנשים הנזקקים להגן על עצמם בפני תקשורת עוינת או תוקפנית בעת משבר או תקלה.
אני מבצע את האימון בעברית, אנגלית וצרפתית, ועושה זאת בישראל ובחו"ל למעלה מ 20 שנה.
בין תלמידי (נשים וגברים) ראשי שלטון ובהם נשיאים, ראשי ממשלות, שרים, חברי כנסת ופרלמנט, מועמדי בחירות, אישי ציבור בכירים, וגם מנהלים, יזמים ואנשי עסקים, בכירי צבא וארגוני ביטחון, מומחים, מרצים וגם בעלי תפקידים זוטרים, עובדים שואפי קידום, מועמדי ראיונות עבודה, משתתפי דינמיקה קבוצתית וסטודנטים.
מהיות השיטה מבוססת על העצמה והקניית ארגז כלים המגובים בסימולציות מול מצלמות במעגל סגור, הסטודיו שלי בתל אביב כולל ציוד וריהוט להדמיות של סיטואציות מגוונות, מהדמיית חוץ (שמש, חום, רוח, רעש), הדמיית חדר ישיבות, משרד וכמובן הדמיית אולפן טלוויזיה.
מאידך אני מצויד בציוד יביל, איתו אני נוסע לבצע סמינרים בישראל ובחו"ל.
את שיטת האימון ICU פיתחתי במשך כ- 15 שנים, עת שמשתי (משנת 1979) יועץ תקשורת לנבחרי ציבור, חברות וארגונים ישראלים ובינלאומיים.
אז, כשליוויתי אישי ציבור ומנהלים בכירים למפגשים מקצועיים בחו"ל עם עמיתים, למפגשים לגיוס משקיעים, לאירועי בחירות או לראיונות באולפני טלוויזיה, גיליתי שרובם, בגלל התרגשות או בגלל מיומנות חסרה, מתקשים למצות ביעילות את ההזדמנות של הופעה בפני קהל או הופעה בטלוויזיה ומבצעים הופעה בינונית (ואף עלובה).
כמו כן נוכחתי להפתעתי שחלק אף נמנע לחלוטין מלדבר בפני קהל בגלל לחץ והתרגשות גדולים.
מאידך, הוזמנתי להרצות, להסביר, להשתתף במפגשי מומחים ולהופיע בטלוויזיה וגיליתי שאני נהנה מאד (וגם מצליח) מההופעות הפומביות וככל שהקהל גדול יותר, הנאתי היתה גדולה יותר.

ספר לנו מעט על תפקידיך כיום ועם איזה חברות עבדת ובאיזה פרויקטים.
נבחרתי להכשיר ולאמן את צוערי משרד החוץ, פרקליטים במשרד המשפטים, בכירי משרד הרווחה, בכירי משרד החקלאות, משרד ראש הממשלה, מנהלים בכירים ברפאל ומנהלי השיווק של רפאל בעולם, בכירים בסלקום, במוטורולה, מייקרוסופט, בנק מזרחי טפחות, בנק דיסקונט, במוסדות רפואיים כגון בית החולים באר יעקב, בביה"ח נהריה והגליל, מכון מור, במוסדות ובהם המועצה להשכלה גבוהה, הועדה לאנרגיה אטומית, בארגונים כגון אגוד מהנדסי החשמל, אגוד לשכות המסחר, ההסתדרות הרפואית. למדו אצלי בכירים בעיריית תל אביב-יפו, עיריית ירושלים, מודיעין, מטה בנימין, שדות נגב וגם את בכירי צה"ל, משטרת ישראל וארגוני ביטחון ממלכתיים אחרים.

אנא תן מספר ווינייטות מניסיונך המקצועי בארץ ובחו"ל.
במסגרת עבודתי, יוצא לי להיפגש עם אנשים ממגוון מקצועות עצום. בעת האימון, ה"תלמיד" מרצה לי ומקרין בפני את החומר והפרזנטציה שהוא מתעתד להציג בפני קהל. מכך צפיתי ב 5 השנים האחרונות במצגות שעסקו בפעילות האינטרפול מול פושעי מלחמה, סודות הפשע המאורגן בארה"ב, היסטוריית ההגירה ממדינות ערב לאירופה ומצפון אפריקה לצרפת (הרצאה לועידת OCD), ניהול סיכונים בחברות של מיליארד דולר (בוועידה באיטליה), תהליכי פיתוח תרופות לפוריות, המצאה לאיתור בעיות לב (לגיוס הון בשוויץ), שיטות לשיווק תרופות OTC בסניפי פארמה בעולם, פיתוח שווקים לתיירות יוקרה למזרח הרחוק, שיטות חדשות לטיפול בפסוריאזיס, מערכות אופטיקה בלווייני ריגול, פטנט למניעת פצעי לחץ לחולים המאושפזים ארוכות, החדרת אינטרנט לאפריקה (באפריקה), הדפסות איכות על בקבוקי זכוכית ואפילו שינויים בהתנהגות צעירים בחברה החרדית בעקבות חדירת הטלפונים החכמים וכמובן, עשרות של מועמדי בחירות לכנסת ולעיריות כשהם מסבירים מדוע הם המתאימים ומדוע כולם מוכרחים להצביע רק להם.
לצערי הגדול, כחוט השני עוברת עובדה אחת ברוב הפרזנטציות שאני רואה: קיבעון (חוסר יצירתיות). המצגות מתוכננות בטעות כרצף טורי-אופקי של "שקפים" משעממים ברוב המקרים, עושים בהם שימוש בתצלומים משעממים וחסרי חדות (עד כדי טשטוש), אין בהם מעוף והם צפויים ומדכאים כל עניין וסקרנות. השיא (השלילי) היה כשצפיתי במצגת של 97 (!!!!!) שקפים שהוכנה על ידי יועץ ארגוני אירופאי, וכותרתה "אמנות הקיצור".

בעצם, מה יש למומחה ישראלי לתקשורת למכור בחו"ל? תוכל לספר על חוויות מאפריקה?
בהמלצת תלמידים שלי, הוזמנתי לאמן בכירים בחו"ל. שיטת האימון הייחודית שלי עוררה התעניינות אצל נבחרי ציבור, אישי ציבור ומנהלים שביקשו לשפר במהירות את מיומנויות ההופעה שלהם מול קהל ומול מצלמות הטלוויזיה. שפת התקשורת החדשה היא שפה בינלאומית. נואם דגול או מתראיין כוכב מוכרח להכין את עצמו כהלכה (מה להגיד כדי לעניין ולהקסים, מה להגיד כדי להניע קהל, מה להגיד כדי לשכנע, איך להגיד, באיזו שפת גוף להשתמש, מה ללבוש, באילו דוגמאות להשתמש, את מי ומתי לצטט) ולמרות שהאדם הוא המבקר המחמיר ביותר של עצמו, אדם נבון בוחר להשתמש במאמן תקשורת ובכותב נאומים, טרם הופעתו מול הקהל או מול המצלמות של הטלוויזיה.
העבודה שלי באפריקה עם ראש מדינה ואחר כך עם בכירים אחרים בפוליטיקה ובעסקים, פתחה בפני עולם חדש ובלתי מוכר. נוף שהכרתי רק מסרטים, מזג אויר אחר, אוכל לא מוכר, תנאי חיים של עולם שלישי, אנשים מעניינים שקל להתידד איתם וקשה להבין אותם, ומעל הכל דלות איומה, כמעט בלתי נתפסת אצל איש העולם המערבי כמוני. ההכרות עם אנשים רבי השפעה פתחה בפני דלתות רבות ואיתן הזדמנויות רבות וגם נתנה לי את האפשרות לעזור ולבצע מהלכים שונים שמובילים לתהליך של שיפור איכויות החיים במקום, מה שמביא לי סיפוק עצום. צדקו אלה ש"הזהירו" אותי שקל מאד להתאהב ביבשת השחורה.

אנא ספר מעט על ילדותך- ראיתי ראיון טלוויזיוני איתך בו אתה מציין שהיית ביישן בילדותך? מה עזר לך להתגבר?
כילד בלונדיני, מתולתל ובעל עיניים כחולות, נחשבתי כנראה כילד "מתוק", אולם היותי רזה מאד וקטן קומה, הייתי בנחיתות מול הילדים ה"ספורטיביים" בשכבה. אני מעריך שכתוצאה מכך הצבתי את עצמי ב"שורה השניה" של ילדי השכבה, השתדלתי לא להתבלט עד כדי ביישנות. מה שעזר לי להתגבר על הביישנות, היה הרצון העז להצליח מחד ומאידך, היכולת הטובה שפיתחתי להצליח בכל התמודדות ב"מילים" מול ילדים אחרים. אני מאמין שבגיל 13 בערך, כשרכשתי את יכולות הביטוי ומיומנות ל"מציאת פתרון מילולי מהיר" (בזכות היותי קורא ספרים "כפייתי") הצלחתי לעבור ל"שורה הראשונה" והביטחון העצמי שלי התחזק מאד. אני מאמין שמהירות המחשבה, היצירתיות ויכולת הביטוי הטובה שהולכים ומשתפרים עם השנים, עוזרים להתקדם, ויכולים להציב כל אחד ביתרון מול אחרים. עם החיזוק בביטחון העצמי, הולכת וקטנה הביישנות.

אנא תן עשר המלצות למתן פרזנטציה טובה.
1. הגדר היטב בתחילה, מה אתה רוצה להשיג בפרזנטציה שאתה מכין
2. הגדר היטב מה אתה רוצה שיחשבו עליך לכשההצגה שלך תסתיים
3. הגדר בבהירות מי קהל המטרה שלך ומה הן נקודות החולשה שלו
4. התחל כל פרזנטציה בנושא שיזכה לאהדה מהירה של כל הקהל
5. שלב מחמאות לקהל
6. שלב סיפורים אישיים
7. מיד בתחילה דאג לספר מידע חדש
8. בחר במשפטים קצרים (גם בעל פה ובודאי שעל ה"שקף" המוקרן)
9. דאג להדגיש תמיד את המידע שרצונך שיזכרו
10. בנה את המידע בנתחים, כך שיקל על הצופים להבינו

לפני הרבה שנים קראתי ספר של דייל קרנגי על מתן הרצאות. יש שם הצעה לדמיין שהאנשים בקהל חייבים לך כסף ובאו לשם על מנת לבקש הארכה במועד התשלום. האם זו הצעה טובה לדעתך?
לא קראתי את הספר המדובר. שמעתי במהלך השנים שפע של טיפים, כולל "דמיין את הקהל בערום" או "הבט בקהל ללא מיקוד ותתרכז בנקודה באוויר מעליהם". יתכן ואלו טיפים מצוינים לאנשים מסוימים (אולם ראה את התפרצות הצחוק ההיסטרי המביכה של שר החינוך פירון מעל דוכן הכנסת, שנוצרה בגלל אסוציאציה מצחיקה שהתיחסה לאמירה דו משמעית בנאום שלו - זה היה מאד מאד!!! מביך עבורו). אני מאמין שלכל הרצאה, פרזנטציה, נאום, ראיון או הצגה עצמית יש להתכונן כיאות. יש להכין מילים, משפטים, דוגמאות, נימה, וקצב על פי המטרה לשמה נכתב הנאום, על פי הקהל, על פי המועד, על פי מעמדו ומיצובו של הנואם, על פי האקטואליה וכן הלאה. טיפ אחד לא יעשה אף אחד נואם דגול ואף טיפ אחד לא ימנע התרגשות ולחץ מצמיתים מאדם לחוץ.

אני מבין שאתה עוסק גם בפחד קהל. מהו ניסיונך בטיפול ואימון של אנשים עם פחד קהל?
במהלך השנים למדתי שכרבע מכל קבוצת אנשים, חווים בסוג כזה או אחר של חומרה, התרגשות, לחץ וסימפטומים שונים בגין הצורך להופיע ולדבר מול קהל. ניסיוני גם מלמד אותי שכעשרה אחוז נמנעים כמעט לחלוטין מלדבר בפני קהל ואפילו בישיבת צוות קטנה או בסבב הצגה עצמית במקום עבודה חדש. רוב הסובלים מפחד קהל מצליחים להסתיר זאת אפילו מהקרובים אליהם ביותר. במשך השנים פתחתי מתודולוגיה ובצידה למדתי להתאים לכל "תלמיד" מסלול קידום הבנוי על שיפור מיומנויות הופעה וחיזוקים חיוביים. המסלול כולל רכישת "ארגז כלים", פיתוח מיומנויות שימוש בכלים הללו, העצמה, שפע של הדגמות ודוגמאות מניסיוני הגדול מול קהל והרכב מותאם של סימולציות.

מדוע זה כל כך חשוב לדעת כיצד לתת הרצאות?
לעמוד מול קהל, לדבר אליו, לעניין ולהקסים אותו, להניע אותו לפעולה, להצחיק אותו, להרשים אותו....ולראות אותו מגיב בחיוב ובמהירות לפי רצונך...אני מאמין שזו אחת ההנאות הגדולות שיש בחיים.
בעולם החברתי והעסקי של 2013 כל אחד מוכרח לשלוט לפחות ביסודות של ההופעה מול קהל. "מיטיבי הופעה" הופכים לכוכבים חברתיים, מתקדמים במהירות במערכת בה הם פועלים, זוכים לאהדה, הופכים פופולריים ומבוקשים ומקודמים חברתית ומקצועית (ולעיתים גם אם ההישגים האחרים שלהם אינם תואמים את כוכבותם מול קהל...!).
בעזרת הרצאה, נאום ופרזנטציה מציגים היום המצאות, דעות, עקרונות, אידיאלים, מוצרים, שרות, מובילות, רעיונות ומועמדי בחירות.
ניתן לדמיין איש ציבור שאינו מופיע בציבור, או מנהל בכיר שאינו מסוגל להלהיב ולהניע את מנהליו ועובדיו?

מה תרצה לומר על שפת הגוף של רופאים שנכחת בהרצאות שלהם?
זה אינדיבידואלי. לא הצלחתי לזהות "שפת גוף של רופאים".

האם זה בכלל חשוב?
שפת הגוף, מהיותה שפה, חשובה מאד!

כיצד ליצור רושם ראשוני טוב?
זו שאלה חשובה ופשוטה, אבל התשובה עליה צריכה להיות מאד מורכבת מאחר ולמעשה היא בנויה מתשובות רבות. תלוי כמובן מי הקהל, חשובה ההזדמנות, חשוב המועד, חשובים הדובר, שפתו, מקצועו, תארו והגדרתו, חשוב כמה זמן עומד לרשות המציג, אילו כלים עומדים לרשותו, הסיטואציה ועוד ועוד ועוד.

האם רופא אמור לשאוף לתת הרצאה באלף דולר או יותר?
בהתחשב בעובדה שידע, מידע, המצאה ורעיון שווים כסף, הרי שהרצאה של רופא מומחה שווה זהב. רופא מומחה או בעל מומחיות מיוחדת וייחודית, יכול בקלות לדרוש ולקבל עבור חשיפתם בהרצאה אפילו יותר (מכפול...). כדי להצליח, במקרים רבים ההגדרה "מרצה מבוקש" תלויה בדרך שבה המומחה מציג את הידע שלו ופחות בידע עצמו (יותר איך ופחות מה). ראו לדוגמא את דוקטור חיים שפירא, מתמטיקאי של תורת המשחקים-פילוסוף-מוסיקאי שהצלחתו מול קהל עצומה, הוא מבדר, מרתק ומצחיק, האולמות בהרצאותיו מלאים ומדובר בקהל שלא מתעניין בדרך כלל במתמטיקה או במוסיקה.

כיצד אתה יכול לעזור לרופאים לשפר את הצלחתם המקצועית ו/או העסקית?
שיפור מיומנות תקשורת בינאישית, שיפור כישורי התיידדות עם לקוח (פציינט), משקיע, עמית או עיתונאי, שיפור יכולות הבעה בעל פה, יכולות בחירה מהירה במענה קצר וקולע, שיפור יכולות לספר סיפור, שיפור יכולות שכנוע, הומור (מתאים), הגייה, מקצב דיבור, ציטוטים ודוגמאות וכמובן היכולת להציג פרזנטציה איכותית, מרתקת, סוחפת, מקצועית, סמכותית ומשכנעת - כל אלה כלים העוזרים לכל בעל מקצוע להתבלט מול עמיתיו, להצליח מול לקוחותיו ולנצח את מתחריו.
מהיכרותי עם רופאים רבים (חלקם במעמד עליון), למדתי שיכולות אלה אינן מפותחות די צורכן וזאת בלשון המעטה.
די אם נתן את הדוגמא, שבביקור הפציינט אצל הרופא שנמשך בדרך כלל כ- 30 דקות, עסוק הרופא למעלה מ 15 דקות, ב.....מילוי הטפסים במחשב כשהוא מביט במסך ואינו מייצר אפילו קשר עין רגעי עם החולה. ככה מתיידדים עם פציינט והופכים אותו לממליץ??? די אם ניקח כדוגמא רופא מומחה המתראיין בתוכניות טלוויזיה, "מסביר" למראיין במקום לענות לו (וגורם לרוגז), מאריך בדברים במקום לקצר (וגורם לכך שקוטעים אותו לפני הפואנטה), אינו יודע לפרגן למראיין ומדבר אל הצופים "מעל לראשו" של המראיין (וגורם לו לרוגז) ובעיקר, מרוב רצון לפרט ידע, שוכחים לדבר ולקדם את עצמם!!!

מה היעדים שלך ועל איזה פרויקטים אתה עובד?
מזה חודשים רבים, אני עובד על רעיון מסגרת שמתאים להדרכה מרחוק מחד ומאידך שיתאים לאימון עצמי, כתוכנית המשך לאנשים שלמדו אצלי וממני. מדובר בספר הכולל מידע, טיפים, דוגמאות, הנחיות לעבודה עצמית, הנחיות להשבחת יכולות הבעה בעל פה, הנחיות ודפי עבודה לשיפור מצגות מוקרנות, פרקים להעצמה אישית ומסגרת לשיפור מיומנויות אישיות מול קהל בהזדמנויות שונות, מראיון עבודה ועד לראיון בטלוויזיה.

מה למדת מהילדים שלך? איך הם מרצים, אם בכלל?
לרעייתי רבת הכשרון ולי יש בת שלמדה לימודי קולנוע במכללה לאמנות "מנשר". בסיום לימודיה זכה סרט הגמר שלה בפרס "על הישגים אמנותיים יוצאי דופן" וכשנקראה לבמה לקבלת הפרס, גילתה יכולת נאום נאה (למרות ההתרגשות הגדולה בגין האירוע ויחסית לגילה הצעיר). בהמשך, זכתה בפרס "5 הקולנוענים המבטיחים של העתיד" בפסטיבל הקולנוע בקארלובי וארי (צ'כיה) ושם נאמה והתראיינה היטב ובאנגלית. לאחר לימודיה היא השתלבה ומצליחה מאד כמלהקת בתעשיית הקולנוע. יוצא לי מדי פעם לשמוע אותה מנהלת שיחות ומשא ומתן עם סוכני שחקנים, עם במאים ומפיקים וניכר שיש לה כישורי הבעה מצוינים והיא מיטיבה להשתמש במילים, ברעיונות, בדוגמאות ובנימה.

לסיכום, אנא שתף אותנו בתובנות שלך מהעולם המקצועי שלך ומהחיים בישראל.
מילים הן כמו חץ ולא כמו חרב (לא ניתן להחזירן לאחור). העולם המודרני נושא את נושא התקשורת על כפיים. תקשורת בינאישית מגוונת, משיחת מעלית, נאום, הרצאה ועד לדיאלוגים בפייסבוק וציוצים בטוויטר, הם כלים של יום-יום ואפילו "כל-רגע". אנחנו מוקירים אנשים יותר בזכות משפטי מחץ, הומור ויכולת לשלוף מטבעות לשון מלאי ברק וחן ופחות בזכות יופיים החיצוני או לבושם. נשים מעדיפות (בצדק) גברים בעלי חוש הומור, על פני גברים בעלי חוש מסחרי. מיומנות העברת מסר מהיר-נהיר-זכיר בפחות מ 20 שניות היא מיומנות חיונית לכל בעל מקצוע מודרני. בכל רגע נתון אנו נוכחים שוב ושוב שמיומנות ההצגה העצמית, נחוצה לנו בכל שלב מחיינו והתקשורת הבינאישית היא כלי חיוני ודרמטי גם במסגרת הקבוצה וגם במסגרת האישית. כל אישה וגבר המבקשים לפלס או לפרוץ לעצמם דרך להצלחה אישית, חייבים לשפר תחילה את יכולת ההבעה שלהם בעל פה, את כישורי ההצגה שלהם, את מיומנויות הטיעון, כישורי הנאום וההצגה העצמית. כך יצליחו מול קהל בכלל ומול מתחרים בפרט.

 תודה רבה אבינעם.

נושאים קשורים:  חדשות,  הרצאות,  מאמן תקשורת,  אבינעם הדס
תגובות
 
אורלי רוקח בן יוסף
02.07.2013, 18:10

מרשים מרתק ומעניין ביותר ומאוד מאוד רלבנטי כך נדמה למרביתנו כבני אנוש עם פחדים וחולשות שכל כל חשוב לנו להסתיר
ישר כוח!

תמיר שגב
03.07.2013, 22:33

המאמר מרתק והדס מפגין ידענות גדולה בנושא שרובנו חלשים בו מאד. אני בטוח שעמיתים רבים היו שמחים לשפר את היכולות הללו. נראה שהחמצתי הרצאה חשובה.

harpaz gadi
08.07.2013, 17:31

ראשית עניין אני משוכנע שהנך מקצועי ובעל כישורים וניסיון אדיר למצב ולהציג את יכולתנו המקצועית והעסקית מול המשקיעים הפוטנציאלים.
כשעיינתי ביכולות והניסיון תוך נגיעה בעשרת הדיברות שלך מול קהל היעד , התאמת לציפיותיי והיכולת לשלב מקצועיות והעברת הנקודות הרלווטיות לכל ערוץ עימו אני מעוניין להיתחכך עסקית. על היתר אני סומך בשילוב הטכנולוגיה /הפיתוח שלנו
בהצלחה , שיכנעת אותי לחלוטין !!

אבינעם הדס
10.07.2013, 16:10

תודה לך על המחמאה.
אם אתה מעוניין בהעשרה נוספת, גלוש לאתר TED ושם תוכל לצפות בפרזנטציות קצרות, ממצות ובדרך כלל גם מלאות חן, של מאות רבות של מומחים. ביניהם תוכל לראות גם פרזנטציות מתאימות לצרכים שלך ומהן להמשיך וללמוד.
בהצלחה!
אבינעם הדס
052-3374740
icuisrael@gmail.com