חדשות

הוועדה הציבורית לעניין השר"פ: 8 חברים כבר אישרו את השתתפותם

הוועדה המייעצת שיזמה שרת הבריאות תנהל דיונים מואצים ותשמע את כל מנהלי בתי החולים; השרה שוקלת "יישום מודל סקנדינבי"

הוועדה הציבורית המייעצת שיזמה שרת הבריאות יעל גרמן, לדיון בחיזוק מערכת הרפואה הציבורית ובפעילות השר"פ בבתי החולים הציבוריים תהיה מורכבת מ-13 חברים. עד כה רק שמונה מהם הביעו הסכמה ודאית להשתתף בפעילותה ועל שאר חמשת חברי הוועדה מתכוונת השרה להודיע בשבוע הבא; כך נמסר  ל"דוקטורס אונלי".

שרת הבריאות יעל גרמן ומנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו, במהלך הדיון אתמול בכנסת (צילום: פלאש 90)

שרת הבריאות יעל גרמן ומנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו, במהלך הדיון אתמול בכנסת (צילום: פלאש 90)

בהרכב הוועדה לא יהיה רופא פעיל, אבל כל 30 מנהלי בתי החולים יופיעו לפניה. ישנה גם כוונה שאחד מחבריה יהיה מהמגזר הערבי, כך מסרה יועצת התקשורת של שרת הבריאות.

לישיבה הראשונה של הוועדה הוזמן  פרופסור אסא כשר כדי להרצות  על הדרכים להשתחרר מדעות קדומות

השמונה שכבר הביעו את הסכמתם להשתתף בפעילות הוועדה הם: פרופסור גבי בן-נון , מהמחלקה לניהול מערכות בריאות באוניברסיטת בן-גוריון בבאר-שבע; משה בר סימן-טוב, סגן הממונה על התקציבים באוצר; ד"ר שולי ברמלי, כלכלנית בריאות במרכז לחקר מדיניות בריאות במכון ברוקדייל; הפרופסור לכלכלה קובי גלזר מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב והמחלקה לכלכלה באוניברסיטת בוסטון; פרופסור רוני גמזו, מנכ"ל משרד הבריאות; עו"ד לאה ופנר מזכ"ל הר"י; עו"ד עדי ניב יגודה, מומחה למשפט רפואי ופרופסור יוג'ין קנדל, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה.

כל חברי הוועדה יעבדו ללא תשלום ואמורים לסיים את הפעילות עד סוף אוקטובר. בחודשים אוגוסט-ספטמבר, כאשר לא תהיה פעילות של הכנסת, השרה גרמן תאיץ את דיוני הוועדה והם ייערכו גם בימי חמישי ובאמצע השבוע – לפחות שמונה שעות בשבוע.

עוד נמסר, כי לישיבה הראשונה של הוועדה הוזמן גם פרופסור אסא כשר כדי להרצות לפני חברי הוועדה על הדרכים כיצד להשתחרר מדעות קדומות או מקובעות מחשבתית. שרת הבריאות עצמה בודקת כמה מודלים לשילוב שר"פ במערכת הציבורית "שאינם מיושמים בישראל. כמו המודל הסקנדינבי למשל", נמסר.

לדיוני הוועדה יצורפו עוזרי מחקר כדי לקבל בסיס נתונים עדכני שלא קיים כיום.

שרת הבריאות גרמן, שתעמוד בראש הוועדה, הדגישה כי אין מדובר בוועדה מקצועית אלא בוועדה מייעצת ובדעתה לגרום לכך שהיא תגבש עמדה סדורה כדי לתרגם את מסקנותיה להצעת מחליטים ולחקיקה.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  שר''פ,  רפואה ציבורית,  הוועדה המייעצת לחיזוק הרפואה הציבורית
תגובות
יגאל
13.06.2013, 21:17

גמל זה סוס שתכננה אותו וועדה

ירון
15.06.2013, 17:49

וועדה היא קבוצת אנשים שלא רוצים להיות בה
אשר נבחרה מתוך אלה שלא ראויים להיות בה
על מנת לבדוק מה שלא נחוץ

buthainay
14.06.2013, 09:35

וועדה לשיפור מערכת הרפואה בארץ בעיניי צריכה לכלול נציגים מהשטח ובעיקר גם מהפריפריה-רופאים שמטפלים בחולים ורואים 50 ו 60 מטופל ביום
כי מה שרופא כזה רואה בשטח אחרים לא רואים

ד"ר אייליג ישראל
17.06.2013, 11:02

וועדת בריאות ללא אף רופא?
האם מכירים וועדת בטחון ללא אנשי בטחון וצבא ?
וועדה כלכלית ללא רואי חשבון וכלכלנים ?
אייליג