משפט

רשיונו של רופא הותלה לשלוש שנים בעקבות רישום טיפולים פיקטיוויים

האיסור לעסוק ברפואה יחל רק עם סיום 6 חודשי עבודות שירות

השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, המכהן בוועדת משמעת מטעם משרד הבריאות, פסק על התליית רישיונו של רופא למשך שלוש שנים, כשבפרק הזמן הזה נאסר עליו לעסוק ברפואה.

הרופא, ד"ר רדא תורכי, מרצה כעת עונש של ששה חודשי עבודות שירות בבית החולים בנהריה. בית משפט השלום בעכו גזר עליו את העונש במארס השנה, בנוסף לקנס בסך 100,000 ש"ח שהוטל עליו.

ד"ר תורכי שימש במשך 14 שנה כרופא עצמאי ב-"מכבי" באבו-סנאן ובכפר יאסיף והיתה לו גישה לתיקים הרפואיים של מטופלים המצויים במערכת הממוחשבת. ב-2009 מצא דרך טכנית להשתמש בכרטיסי חבר ממוחשבים זמניים של מטופלים שפג תוקפם - וכך יצר ביקורים פיקטיוויים של מטופלים במרפאתו עליהם קיבל שכר טרחה. הוא דיווח על ביקורים של 90-60 מטופלים שכלל לא נעשו וגרף לכיסו במרמה 217,000 ש"ח, כך עולה מתוך פסק הדין המפורט. לבית משפט השלום בעכו הוגשה נגדו קובלנה ובמארס 2013 הוא הורשע ונגזר דינו.

בשלב הבא הובאה הפרשה לוועדת משמעת של משרד הבריאות והשופט סטרשנוב שקיים דיון בעניינו של הרופא פסק על התליית רישיונו, כאמור. היא תבוצע רק כאשר יסיים את תקופת עבודות השירות שנפסקו לגביו בבית המשפט בעכו.

בפסק הדין המליץ השופט סטרשנוב שגם להבא - דיון והחלטה על התליית רישיון של רופא שהועמדו לדין פלילי ייעשו רק כאשר האחרונים יסיימו לרצות את עונשם.

לקריאת ההחלטה המלאה: החלטה 09-13

נושאים קשורים:  משפט,  מכבי שירותי בריאות,  התליית רישיון רופא,  ועדת משמעת במשרד הבריאות
תגובות
גלעד שוקן
30.05.2013, 22:23

למה לי לא משלמים 217,000 ש"ח על בדיקה של 90 חולים?