חדשות

חוקרים השלימו את המחקר הגנטי של שש מחלות אוטו-אימוניות

החוקרים סבורים כעת כי שילוב מורכב בין גורמים גנטיים לסביבתיים גורם למחלות אלה; העבודה נחשבת לגדולה ביותר בנוגע למחלות בני אדם

צוות חוקרים רב תחומי מ-"קווין מארי יוניברסיטי" שבלונדון השלים את המחקר הגנטי המעמיק הראשון של שש מחלות אוטואימוניות אנושיות ודיווח על תוצאות עבודתו ל"נייצ'ר" (בגיליון השבוע שלו). העבודה נחשבת לגדולה ביותר מסוגה שנעשתה עד כה בהקשר למחלות של בני אדם.

המחלות, שהגורם המדויק להן לא ידוע, הן: מחלת צליאק, מחלת קרוהן, טיירואיד, פסוריאזיס, טרשת נפוצה וסוכרת סוג 1. החוקרים סבורים עתה כי יתכן שמדובר בשילוב מורכב מאד בין גורמים גנטיים לסביבתיים.

החוקרים מצאו וריאנטים חדשים של גורמים תורשתיים שמחוללים את המחלות הללו בכלל זה סומנו ביניהם בעלי פוטנציאל לסיכון גבוה ואף נדיר של כל מחלה. אוכלוסיית המחקר כללה מעל 24 אלף חולים לעומת קבוצת ביקורת של יותר מ-17 אלף.

לקריאה נוספת:
http://www.sciencedaily.com/releases/2013/05/130522131124.htm

נושאים קשורים:  חדשות,  גנטיקה,  מחלות אוטו-אימוניות
תגובות
 
מוטי רביד
29.05.2013, 16:03

צריך לקרוא את המאמר בזהירות רבה על מנת שלא ליפול במלכודת ולהאמין שיש כאן פריצת דרך בהבנת הגורמים למחלות מערכת החיסון.
כל התרומה של המחקר הנוכחי היא כמותית. כעת יש איפיון ופירוט מעט מלא יותר מבעבר על האסופות של הגנים התורמים,יחד, לרגישות היתר של אנשים מסוימים לפתח פגמים במערכת החיסון שלהם.
לא ברור מדוע גנים אלה ולא אחרים מעורבים בתהליך ולאברור מהו הגורם או הגורמים המעוררים את מערכת החיסוןלהגיב כנגד רקמת הגוף עצמו.