חדשות

הוגש דו"ח ועדת דורנר לבחינת מבנה ותפקוד ההסתדרות הרפואית

השופטת בדימוס דורנר: "בגוף הקיים מאה שנה ושנבנה שכבה אחר שכבה, ראוי להכניס תיקונים. עם זאת, בהסתכלות כללית ההסתדרות הרפואית בישראל ראויה לשבחים"

הוועדה הציבורית לבחינת מבנה ופעילות ההסתדרות הרפואית, בראשות השופטת בדימוס דליה דורנר, הגישה אתמול (יום א') את מסקנותיה ליו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן. בוועדה היו חברים בנוסף הפרופ' שאול שאשא, לשעבר מנהל בית החולים בנהריה והכלכלן דוד בועז, לשעבר הממונה על התקציבים במשרד האוצר. הוועדה מונתה בידי הר"י, כדי לבחון את מבנה ופעילות ההסתדרות הרפואית וכדי להמליץ על תיקונים ושיפורים, ובמידה ויש צורך - להתאימם לנעשה בפועל ולצרכים המשתנים.

בדו"ח כתבה שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר: "מצאנו כי בגוף זה, הקיים מאה שנה ומטבע הדברים נבנה שכבה-אחר-שכבה, ראוי להכניס תיקונים מסוימים על מנת לשפר תפקודו. ברם, בהסתכלות כללית ההסתדרות הרפואית בישראל ראויה לשבחים".

בין ההמלצות העיקריות בדו"ח:

- על הר"י לעגן בתקנון את התנהלותה הכספית על פי חוק העמותות.

- הסמכות לנהל ולהתקשר בהסכם קיבוצי תעבור ממזכירות הר"י לוועד המרכזי שלה, כדי שיוכל להסמיך מנהלי משא ומתן שגם יחתמו על ההסכם, כאשר אשרורו ייעשה בוועד המרכזי.

- בוועידת הר"י ניתן יהיה להכניס שינוי במפתח המינוי לוועד המרכזי, כדי לצמצם את גודלו לצורך ייעול עבודתו.

- המועצה המדעית יכולה להיות חלק בלתי נפרד מהר"י אך יש להבטיח את עצמאותה המלאה. בדו"ח נכתב, כי "לא השתכנענו כי שינוי מעמדה של המועצה המדעית וניתוק הקשר שלה עם הר"י אכן יתרמו לשיפור פעילותה ותפקודה, ואין אנו ממליצים על כך".

- יש להבטיח ייצוג נאות למתמחים על ידי הוספת חברים מקרב המתמחים לוועדים המקומיים , כך ש-20% מחברי כל ועד יהיו מתמחים

- יש לאפשר בחירות חדשות לוועדים מקומיים בכל אחד מארגוני הר"י על-פי דרישה של 60% מכלל הרופאים באזור הבחירה הרלוונטי.

יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר אידלמן הגיב ואמר: "הדו"ח יסייע לנו לשרטט את הדרכים העתידיות של הארגון ולעגן בתקנון את הפעילות כפי שנעשית היום".

לקריאת הדו"ח המלא:
http://www.ima.org.il/ima/formstorage/type7/dorner0513f.pdf

נושאים קשורים:  חדשות,  דליה דורנר,  ההסתדרות הרפואית בישראל,  הוועדה הציבורית לבחינת מבנה ההסתדרות הרפואית
תגובות