חדשות

המלצה בארה"ב: בדיקות סמים ואלכוהול לכל הרופאים בבתי החולים

יש להפוך את הבדיקות לקבועות, במיוחד בתקלות המסתיימות במות החולה; כך קובעים חוקרים מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס בארה"ב

בדיקה לגילוי שימוש במריחואנה (אילוסטרציה)

בדיקה לגילוי שימוש במריחואנה (אילוסטרציה)

כאשר מתרחשים אסונות בתעשיות הנחשבות לבעלות סיכון גבוה - כמו חברות תעופה, תחנות כוח גרעיניות, רכבות, אוטובוסים ומשאיות - מתבצעים באופן קבוע תחקירים כדי לברר את נסיבות האירועים הקריטיים. בחקירות אלה נבדקים גם גורמים אנושיים, שהיו יכולים לתרום או גרמו לאסונות, כמו שימוש בסמים או צריכת אלכוהול בידי המעורבים בהן. נהגי אוטובוסים, משאיות ורכבות, כמו גם טייסים, עוברים מבדקים בנושא זה, במיוחד כאשר מתרחשים אירועים של "כמעט תאונה".

כעת טוענים חוקרים מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס בבולטימור, שעסקו בסוגיות בטיחות בהקשר ליחסי רופא-חולה, כי יש לחייב גם את כל בתי החולים לקיים מבדקי צריכת אלכוהול וסמים עבור כל הרופאים העובדים בהם, כדי לשפר את סוגיית הבטיחות. מבדקים כאלו, ממליצים עורכי המחקר שפורסם ב-Journal of the American Medical Association, יש לקיים באורח אקראי בדיוק כשם שעורכים מבדקים כאלו בתעשיות הגדולות בארה"ב. זאת, כדי להעניק הגנה מרבית ללקוחות. במקרה זה – למטופלים בבתי החולים.

ההמלצות קובעות כי יש לערוך מבדקי חובה לרופאים, ביניהם מבדקי כשירות גופנית לפני שרופא מקבל משרה בבית חולים (בחלק מבתי החולים מבדקים כאלו כבר מתבצעים). כמו כן יש להנהיג תוכנית למבדקים אקראיים הנוגעים לצריכת אלכוהול וסמים. באופן קבוע, יש לערוך בדיקות אלה כאשר מדובר באירוע שבו מעורבים רופאים והסתיים במוות של חולה כשהיה תחת משמורת (בבית החולים).

נושאים קשורים:  חדשות,  בתי חולים ציבוריים,  יחסי רופא חולה,  אלכוהול,  סמים
תגובות
אייל
09.05.2013, 20:47

אולי צריך להתחיל קודם בלאפשר לרופאים לישון כמו בני אדם
ולא לעבוד במשמרות של 24 שעות ( ויותר!!!!!!)
כידוע , רופא לאחר משמרת כזו משול לשיכור לאחר ששתה מספר כוסיות אלכוהול.

תתחילו קודם בבדק בית ורק אחר כך חפשו סיבות מבחוץ!!!

פעם רופא היתה משרת אמון .
התחלתם בלהחתים שעון
בקרוב תתחילו בבדיקות שתן לגילוי סם ואלכוהול....

האם כך יעשה גם לשופטים ??

צחוק גדול
09.05.2013, 21:37

לא ישארו רופאים, כולנו יודעים את זה