חדשות

בעקבות החלטת דירקטוריון "מאוחדת" להדיח את המנכ"ל: גרמן תכנס את צמרת המשרד לדיון מיוחד

מהלך חסר תקדים במערכת הבריאות: דירקטוריון "מאוחדת" הודיע כי החליט להדיח את פרופ' אשר אלחיאני מתפקידו כמנכ"ל הקופה כיוון ש"אין דרך לשקם את יחסי האמון בין הדירקטוריון למנכ"ל"

בניגוד לעמדת משרד הבריאות, הודיע אתמול (יום ה') דירקטוריון קופת חולים "מאוחדת" על הדחת פרופסור אשר אלחיאני מתפקיד המנכ"ל. דיווח על ההחלטה הועבר לשרת הבריאות יעל גרמן. השרה הודיעה כי תכנס בתחילת השבוע את ראשי משרדה כדי לדון בפרשה החמורה וחסרת התקדים במערכת הבריאות הציבורית בישראל.

הדירקטוריון, בראשות הרב יחיאל בויאר שכלפיו נמתחה ביקורת קשה בדו"ח מבקר המדינה ב-2011, הודיע לאחר שימוע שערך לפרופסור אלחיאני, כי האחרון יודח מתפקידו. הסיבה – כפי שנוסחה בהודעת "מאוחדת": "אין דרך ויכולת לשקם את יחסי האמון בין הדירקטוריון לבין המנכ"ל לאחר שפרופסור אלחיאני דחה הצעה להגיע להסדר. לפיכך החליט הדירקטוריון שאלחיאני יסיים תפקידו בקופה".

פרופסור אלחיאני ופרקליטיו הגיבו: "אנחנו משוכנעים שהשרה גרמן לא תיתן יד להדחה חסרת אחריות ומושחתת של מי שהגיע לקופה כדי לתקן ליקויים כפי שפורטו בדו"ח המבקר ולהבריא את הקופה. המהלך נעשה בידי מי שנגדו נכתב הדו"ח. מבוטחי 'מאוחדת' עלולים לשלם שוב על מחדלים בנהלים ובכספים. מי שצריך היה לסיים את תפקידו בקופה הם חברי הדירקטוריון עצמם".

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופסור אשר אלחיאני,  שרת הבריאות יעל גרמן,  קופת חולים מאוחדת
תגובות
אלמונית
13.04.2013, 12:52

יעל גרמןן ורוני גמזו זה הזמן לחולל את השינוי יותר מדיי שנים של שחיתות ויותר מדיי מנהלים ואחראיים במאוחדת שאחראים לשחיתות חייבים לעצור את רכבת השדים הזו הנהלת מאוחדת הדירקטוריון והנהלת מחוז ירושלים הם עבריינים שמקומם בכלא אנשים שצריכים להחזיר את כל כספיי המעילות לאורך שנים לא להקל ראש. הרשימה היא ארוכה ומסועפת מושחתים מי המנכל ועד אחרון המזכירות יש להפוך אבן על אבן ולגלות את הזוועה המתחוללת בקופת השרצים הזו קשה לי להאמין שתמצאי מנהל ראוי אחד בהצלחה.

רופאת משפחה
13.04.2013, 19:14

יעל גרמן - זהו המבחן שלך!
קראי את דו"ח מבקר המדינה ותתפלאי לראות שקודמך השאיר בתפקידו דירקטוריון מושחת שאחראי לעשרות שנות שחיתות רק מסיבות פוליטיות.
חובתך לדאוג שאנשים ישרים כמו פרופ' אלחיאני שנשלחו לנקות האורווה יזכו לגבוי ותמיכה שלך ואנשים שמבקר המדינה קבע כי גנבו כספי ציבור ילכו הביתה או לכלא.

almoni
15.04.2013, 22:03

יעל גרמן ורוני גמזו, נזרקה אליכם כפפה!

רופא
16.04.2013, 12:24

כמי שעובד עשרות שנים בקופ"ח לאומית, הקופה של הירשזון, ברור שגם שם השחיתות עולה על גדותיה. הבלון הנפוח שממנכ"ל את הקופה ממנה את "קוקי" (כך האיש חותם את שמו) ליו"ר הדירקטוריון והלה מעניק לו פרס הצטיינות של 50,000 ש"ח ואין פוצה פה ומצפצף. הירשזון כבר לא בקופה, ההירשזוניזם חי ובועט שם. גם שלטון הפחד (כולל כותב שורות אלו)
הגיע הזמן שמשרד הבריאות יטפל בלאומית כמו שצריך.

רופא
17.04.2013, 09:08

אני מניח שיש בעיה במאוחדת אולם להציג את ד"ר אשר אלחייני כאיש בעל יחסי עבודה תקינים - לא זה המקום.במקומות עבודתו הקודמים ד"ר אלחיני רדף רופאים וקשה לומר שיחסי עבודתו היו תקינים וזאת כנראה הסיבה מדוע הוחלט לסיים את עבודתו
ולשרת הבריאות- הדרך לתקן אינה בתליה או בעריפת ראשים.הדרך היא אדם מבין שבין שאר התכונותיו יש גם מידתיות , יושר ושיקול דעת.אלו תכונות האדם שצריך להמשיך ולנהל את מאוחדת

רופאה
21.04.2013, 19:16

אני רופאה במאוחדת כבר שנים רבות. השחיתות בהנהלה הייתה פשוט נוראית. אנשים שלא הייתי נותנת להם לנקות שירותים במרפאה ניהלו את כל האגפים של הקופה כמעט. רובם אפילו לא ניסו לקנות תואר - כנראה כי היו צריכים לקנות בגרות תקנית קודם...אבל הרופאים בקופה המזכירות הטכנאים וכל היתר עשו עבודה פשוט יוצאת מן הכלל. זו הייתה קופה שמבינה את קשיי הפרט נותנת יחס נאות ויחד עם זאת מצליחה לשמור על רמה מצוינת. אלחיאני במקום לנקות את השחיתות הכניס שכבה ענקית של אנשי ביניים מנהלים קטנים ובינוניים כולל רופאי מנהל כולם ברמה נמוכה מאוד. בקיצור ניקה את האורוות רק כדי למלא אותן בסוסים משלו...פשוט גועל נפש. הוא צריך לעוף כמו גם הדירקטוריון

ניסים דניאלי
22.04.2013, 03:09

שרת בריאותי היקרה.

בהצלחה בתפקידך החדש ולבריאות!

הדבר הכי חשוב זה להבריא את הקופות החולות כגון המאוחדת.

הדחתו של פרופסור אשר אלחיאני ע"י דירקטוריון הרחוק מנקי כפיים (אליבא דמבקר המדינה ) היא שערורייה שסרחונה מבאיש ומבייש כל חולה במערכת.

פרופ אשר מונה על מנת לנקות את אורוות שסרחונן עבר כל גבול ומה הפלא שהסוסים שגלליהם סובאים בקופה וידם עושה הלוך ושוב מהקופה לכיסם, תקצוף חמתם.

הראית מימך סוס ירוק באורווה ? כך גם אין סוסים סרוחים שאוהבים שמרסנים את תאבונם ומונעים מהם ולנבור בצלחת הציבורית ללא משגיח בשער.
איך יתכן שאנשים החשודים לכעורה ע"י מבקר המדינה בניהול לא תקין ידיחו מנהל שבא לתקן בשם היושר והצדק

אני מכיר היטב את אשר אלחיאני מגיל 14 דרך כל מסע ההצלחה שלו בחיים - ואין ישר ממנו , ואשר על כן אני ממליץ לך להשאיר אותו בתפקידו ולגרש מהאורווה את מלחכי הפנכה שאינם יודעים שובע, כלימה ובושה ציבורית

והיה העקוב למישור וקופת השרצים הזו לקופת חולים - בריאה

בהצלחה!

ניסים דניאלי