חדשות

היום: שימוע למנכ"ל "מאוחדת". גמזו: נבחן בקפדנות כל החלטה הקשורה בפרופ' אלחיאני

השימוע נערך פחות משנתיים לאחר שפרופ' לחיאני נכנס לתפקידו

צמרת משרד הבריאות תבחן בקפדנות כל החלטה שתתקבל בעקבות השימוע שיתקיים היום (יום ג') למנכ"ל קופת חולים "מאוחדת", פרופסור אשר אלחיאני. השימוע, לפני חברי דירקטוריון הקופה, הוא לקראת הדחתו הצפויה. "מאוחדת" היא הקופה השלישית בגודלה בישראל וחברים בה 1.1 מיליון מבוטחים. המחזור הכספי השנתי שלה 3.6 מיליארד והיא מעסיקה כ-7000 רופאים ועובדים אחרים. יש לה כ-200 מרפאות ברחבי הארץ.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור רוני גמזו שהורה לפני חודש ל"מאוחדת" להחזיר לפרופסור אלחיאני את מלוא סמכויותיו כמנכ"ל, מתכוון לבחון כל החלטה שתתקבל היום על פי פרוטוקולי הישיבה והנימוקים הרלוונטיים שיועלו בדיון ולאחריו. "אנחנו בסיטואציה מורכבת. המהלכים שלנו ייקבעו אחרי מה שיעלה בשימוע", הודיע אמש פרופסור גמזו.

פרופסור אלחיאני, קודם לכן מנהל המרכז הרפואי "מאיר" בכפר-סבא, מונה כמנכ"ל "מאוחדת" ביולי 2011, חודשים אחדים לאחר שפורסם דו"ח מבקר המדינה על ליקויים חמורים שהמבקר גילה בקופה.
בעקבות הדו"ח, הודח המנכ"ל הקודם וכמה מבכירי הקופה – פוטרו או התפטרו. עד מהרה מצא עצמו פרופסור אלחיאני, שניסה ליישם את מסקנות דו"ח המבקר, בסכסוך מתמשך עם הדירקטוריון. הוא ביקש לבצע שינויים וגם להזיז בכירים מתפקידיהם. כן הורה לבדוק מחדש התקשרות חוזית ארוכת שנים עם משרד עורכי דין שהעניק לקופה שירותי ייעוץ משפטי. פרופסור אלחיאני תבע לבדוק נהלים וגובה התשלומים שאושרו למשרד. כמה מחברי הדירקטוריון סירבו לצעד הזה. שמונה מעשרה חברי הדירקטוריון הותיקים, ביניהם כאלו שכלפיהם הופנו חיצי ביקורת המבקר, נותרו בתפקידם. הם מאשימים עתה את אלחיאני במינוים מיותרים של מקורבים, בהתנהלות בעייתית ובחריגה מסמכות.

פרופסור אלחיאני שכר לקראת השימוע את שירותיהם של עורכי הדין אלי זוהר וגדעון פישר. הוא טוען שמטרת הדחתו לעצור תהליך של "ניקוי אורוות" בו החל בקופה בהסתמך על דו"ח מבקר המדינה בעוד שחברי הדירקטוריון מסרבים להכיר בצורך בשינויים הללו.

נושאים קשורים:  חדשות,  קופת חולים מאוחדת,  פרופסור רוני גמזו,  פרופסור אשר אלחיאני
תגובות
עמוס
09.04.2013, 16:37

ואם אכן האיש ישר ופעל לניקוי האורוות ולמנהל תקין, אל תיפול שערה משערות ראשו, וכל המלעיזים והרשעים והקושרים קשר בל יינקו.

ארי
09.04.2013, 16:48

האם אומנם מינה שישה מתושבי היישוב שלו לתפקידים בכירים בקופה ? תמוה מאוד.

אירית
10.04.2013, 00:16

אני מכירה את אשר אלחייני עוד מהיותו סטודנט לרפואה באוניברסיטת ב״ג. הוא היה סטודנט ובן אדם מרשים ומבריק. אין לי ספק שפועלו כיום בהיותו מנכל מאוחדת- מתבסס על אותו סגנון ישר ונקי- ואני בטוחה ביושרו וביושרתו.
אני מאמינה לו,תומכת בו ומקוה שיצליח!

א
10.04.2013, 02:08

עוד לפניי כניסתך לתפקיד ידעתי כי אתה אדם ראוי לנהל את הקופה מתוך הכרותי רבת השנים את מנהליה היום יותר מתמיד אני מחזקת את ידיך ומקווה שמעז יצא מתוק חזק ואמץ אתה הוא האיש שיבריא את הקופה החולה

פרופ' לוגסי
10.04.2013, 08:20

מחזור כספי שנתי של מאוחדת: 3.6 מיליון שקלים חדשים?
לא נראה הגיוני

amirh
10.04.2013, 18:12

צודק. תוקן - 3.6 מיליארד

ג
11.04.2013, 11:05

איש יקר כולם מכירים את פועלך שאין בו טיפת רבב,
מי כמוני יודע שלא רצית לעזור לי למצא עבודה בכללית היות ולא רצית טובות הונאה מאף אחד.
איש יקר יישר כח,
וכל אלה שרותמים את הסוסים לפני העגלה יבינו בהמשך כשהצדק ייצא לאור מי המושחת.

כסף
15.04.2013, 15:47

יעוור עיני צדיקים וגם לא כאלו....