חדשות

פרופ' אבירם ניסן חזר ל"הדסה" כדי לנהל את המחלקה לכירורגיה כללית

הוא החליף בתפקיד את פרופסור אבי ריבקינד שימשיך לנהל את יחידת הטראומה בהדסה עין כרם

פרופסור אבירם ניסן מונה למנהל המחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי "הדסה" עין כרם. הוא החל בתפקידו בתחילת השבוע.
פרופ' ניסן הוא בוגר בית-הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים ומומחה בכירורגיה כללית ואונקולוגית. כמו כן הוא בעל תואר ראשון בביולוגיה מהאוניברסיטה העברית. פרופסור ניסן מחליף את פרופסור אבי ריבקינד, שהשלים עתה 10 שנות כהונה כמנהל המחלקה וימשיך לנהל את יחידת הטראומה ב"הדסה".

פרופסור אבירם ניסן (צילום: בי"ח הדסה)

פרופסור אבירם ניסן (צילום: בי"ח הדסה)

משנת 1998 מילא פרופ' ניסן שורה של תפקידים רפואיים שונים בהדסה. בשנת 2001 מונה כמנתח בכיר במחלקה הכירורגית בבית-החולים האוניברסיטאי של הדסה בהר הצופים, לאחר שהשלים התמחות במחלקה הכירורגית של המרכז הרפואי "מאונט סיני" בניו יורק, ובכירורגיה אונקולוגית ב- Kettering Cancer Center Memorial Sloan בניו יורק.
משנת 2003 משמש פרופסור ניסן כחבר בוועדת הלסינקי בבית החולים הדסה ומשנת 2006 - כמרצה בכיר וכפרופסור-חבר בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והסתדרות מדיצינית הדסה בירושלים.

פרופ' ניסן חוזר עתה להדסה לאחר שכיהן שנתיים כמנהל היחידה לכירורגיה אונקולוגית במרכז הרפואי רבין בפתח-תקווה. הוא פרסם עד כה למעלה מ-100 מאמרים בכתבי עת רפואיים מובילים בעולם. תחומי מחקריו העיקריים הם: ממאירויות בחלל הצפק וסרטן המעי הגס. פרופ' ניסן הוא רס"ן (מיל.) בצנחנים, נשוי ואב לשניים.

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופסור אבירם ניסן,  המרכז הרפואי "הדסה"
תגובות
 
אליאב
12.04.2013, 18:58

פרופסור ריבקינד ההוא המועמד המוביל למנכ"ל הדסה.