קרדיולוגיה

בשבוע הבא בחיפה: יום עיון לרופאים על השתלת איברים

האורח מחו"ל יהיה פרופסור דנוביץ מלוס-אנג'לס שיציג מניסיונו של המרכז הרפואי-אוניברסיטאי של אוניברסיטת קליפורניה בכל הקשור להצלבת איברים

פרופסור גבריל דנוביץ מהמרכז הרפואי-אוניברסיטאי UCLA בלוס-אנג'לס יהיה האורח מחו"ל ביום העיון השנתי השני לזכר פרופסור דוד ברזילי ופרופסור עמי ברזילי שיתקיים ביום רביעי 20 במארס במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. הפעם יוקדש יום העיון לסוגיות בתחום השתלת איברים. פרופסור דנוביץ יציג מניסיונו של המרכז הרפואי הגדול בקליפורניה בכל הקשור להצלבת איברים.

המרצים האחרים בכנס יהיו פרופסור רפי ביאר יו"ר המרכז הלאומי הישראלי להשתלות ומנהל רמב"ם שהרצאתו תעסוק בחדשנות בתחום השתלת האיברים בישראל. ד"ר רן שטיינברג, מנהל כירורגיית ילדים ברמב"ם – על השתלת כבד בילדים. פרופסור יעקב לביא מנהל יחידת השתלת הלב במרכז הרפואי שיבא על השתלות לב בישראל, פרופסור אסא כשר מאוניברסיטת תל-אביב על היבטים אתיים הקשורים בהשתלת איברים וכיצד יש לעודד תרומת איברים. וכן פרופסור שולמית לבנברג מהמחלקה להנדסה ביו-רפואית בטכניון שתרצה על הנדסת רקמות. לבנברג, אם לששה, נבחרה בשבוע שעבר ל"אם השנה" של ארגון הנשים "אמונה", במסגרת אירועי יום האישה הבינלאומי שנערכו בישראל. ב-2006 היא נמנתה על 50 החוקרים המדעיים החשובים והמשפיעים לעתיד, בעולם לפי רשימה מיוחדת שערך "סיינטיפיק אמריקן".

נושאים קשורים:  קרדיולוגיה,  השתלת כבד,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  השתלת לב,  כירורגיית ילדים,  המרכז הרפואי "שיבא"
תגובות
 
דנוביצ'ה
15.03.2013, 09:26

לפני שנתיים הוא היה ברמב"ם ונתן בדיוק את אותה ההרצאה