חדשות

הר"י: יש לאשר ימי חופשה למתמחים המתכוננים לבחינת שלב א' במקצועות על

במכתב ששלח יו"ר הר"י לסגן שר הבריאות הוא קורא למדינה לאשר 7 ימי חופשה ללימוד לבחינות לאלו שגויסו בצו-8 או מתגוררים בדרום, ולא לנכות חופשה זאת ממכסת החופשה השנתית או מהשכר

יושב ראש ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן פנה אתמול (יום ד') במכתב דחוף לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן ולסגן הממונה על התקציבים באוצר משה בר סימן-טוב כדי לאשר שבעה ימי חופשת בחינות למתמחים אשר גויסו בצו 8 או שמתגוררים באזור הדרום. במכתב נקראים כל הגורמים הנוגעים בדבר  להירתם למאמץ משותף כדי לסייע במימון 7 ימי חופשה לשם התכוננות לבחינות, ולא להחשיב ימים אלו כימי חופשה שירדו ממכסת ימי החופשה השנתית של המתמחים או ינוכו משכרם. ההערכה היא שהעלות הכוללת של ימי חופשה אלו מסתכמת בכ-1.1 מיליון שקל.

במכתבו ציין ד"ר אידלמן כי במהלך שבוע הלחימה בדרום התקבלו בהר"י בקשות רבות של מתמחים, אשר היו אמורים להיבחן בבחינות במקצועות העל וביקשו לדחות את הבחינה. חלקם גויסו בצו 8 וחלקם תושבי הדרום שסבלו מאירועי הלחימה.

ד"ר ליאוניד אידלמן . צילום יונתן בלום

ד"ר ליאוניד אידלמן . צילום יונתן בלום

לאחר שנבחנו כל החלופות האפשריות הוחלט לדחות את שלב א' של בחינת סיום ההתמחות במקצועות העל בעשרה ימים, והבחינה תתקיים ב-6 בדצמבר.

"כדי לאפשר למתמחים את התנאים האופטימאליים ללימוד וכדי שיוכלו להתכונן לבחינות, מבלי שייפגע שכרם, אני פונה אליכם בבקשה כי המדינה תירתם למאמץ המשותף ותסייע במימון 7 ימי חופשה, שייחשבו כימי חופשת בחינה כך שלא ירדו ממכסת ימי החופשה השנתית של המתמחים או משכרם", כתב ד"ר אידלמן.

למכתבו של ד"ר אידלמן

נושאים קשורים:  חדשות,  סגן שר הבריאות,  הממונה על התקציבים באוצר,  בחינות התמחות במקצועות על,  ההסתדרות הרפואית בישראל,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות
 
מומחה
02.12.2012, 16:43

אבל בעבר אישרו , לפחות אני קיבלתי . אך צריך לעשות בחינות שלב א וב אחת אחי השניה תוך מס ימים ולא בעוד חודש כמו שהיה אצלנו.

מתמחה
03.12.2012, 08:24

מה זאת אומרת הר"י ביקשה מימון לימי החופש? לא חשבתם על זה קודם ? דחיתם את החבינה בידיעה שימי החופשה יפלו על גבינו ועכשיו דר אידלמן יוצא ידי חובה ומבקש מימון שלא יאושר, כך הוא יכול להגיד שהוא ניסה וזה לא אשמתו.
בנוסף- למה צריך להחזיר ימי חופשה רק לאלו שגוייסו או חיים בדרום? אני לא ביקשתי את הדחייה הזו אז למה אני ירך לספוג את ימי החופשה?
פשוט ארגון מבזה. אחרכך הם טוענים שהם דואגים למתמחים.