חדשות

הדסה השיקה תכנית מצוינות לקידום מתמחים

התכנית כוללת חבילת הטבות למתמחים ומטרתה לטפח את דור העתיד של הרופאים בשני בתי החולים של הדסה בירושלים

במרכז הרפואי הדסה בירושלים הושקה "תכנית איתן" למצוינות, על שם ד"ר איתן גרוס שהיה מנהל היחידה לכירורגיה אונקולוגית ילדים ונפטר בפתאומיות בחודש מאי האחרון.

מטרת התכנית היא טיפוח הרופאים המתמחים וקידום דור העתיד של הרופאים בשני בתי החולים של הדסה, בעין כרם ובהר הצופים. שני המרכזים משרתים למעלה ממיליון איש מדי שנה. "תכנית איתן", נמסר מהדסה, נבנתה בתום תכנון ממושך ומוקפד, כחלק מהצבת טיפוחם המקצועי של המתמחים בסדר עדיפויות גבוה וכיעד אסטרטגי של הדסה. היא גם תולדה של הקושי לגייס רופאים צעירים לעבוד בירושלים, מאחר שרובם מעדיפים להישאר באזור גוש דן. התכנית מתבססת על ליווי אישי – מדריך-חונך (מנטור) שיוצמד לכל מתמחה מצטיין, איתור המצטיינים (הכוכבים) וגם חבילת הטבות.

במסגרת הפרויקט נבנתה תכנית הוראה מתקדמת וחדשה עבור המתמחים והוחלט על סיוע במתן משאבים לצורכי מחקר, מעורבות ישירה של מנהלי המחלקות בהכשרתם, בניית תכנית לקריירה ארוכת טווח למתמחים ובדיקה רציפה של מידת שביעות רצונם באמצעות שאלוני משוב תקופתיים.

מבחינה כלכלית תכלול ההטבה גם מתן אייפד לכל מתמחה, סיוע משמעותי במימון הוצאות הנסיעה של המתמחים המתגוררים הרחק מבתי החולים של הדסה ואפשרות לקשר ישיר עם ההנהלה הבכירה. כן הועמד לרשות מנהלי המחלקות השונות תקציב מיוחד למתן תמיכה למתמחים שיפגינו הצטיינות.

פרופסור שמואל שפירא, סמנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם, מונה לעקוב אחר יישום התכנית.

נושאים קשורים:  חדשות,  מתמחים,  ד"ר איתן גרוס,  תכנית איתן למצוינות,  המרכז הרפואי "הדסה"
תגובות