חדשות

יש עתיד? ד"ר חי-עם פורש מרשימתו של יאיר לפיד לכנסת

ד"ר חי-עם כתב בדף הפייסבוק שלו כי החליט שלא יקדיש עתה את זמנו לפוליטיקה

ד"ר איתן חי-עם, שהיה עד אוגוסט מנכ"ל אסותא ולפני-כן מנכ"ל משרד הבריאות, מנכ"ל סורוקה ומנהל מחזור המרכז של שירותי בריאות כללית, הודיע בדף הפייסבוק שלו כי החליט שלא להתמודד ברשימתה של המפלגה החדשה "יש עתיד", שהקים יאיר לפיד. ההערכה היא שד"ר חי-עם החליט על כך לאחר שנודע לו שיוצב רק במקום ה-12.

בדף הפייסבוק, כתב ד"ר חי-עם: "חבריי, לאחר התלבטות, התייעצות עם משפחתי ושיחה שקיימתי עם יאיר לפיד, החלטתי שלעת הזו אינני מעוניין להקדיש את מלוא זמני לפוליטיקה. תודתי ליאיר לפיד על האמון שנתן בי ולכל האנשים הנפלאים שהזדמן לי לפגוש במפלגת 'יש עתיד'". ד"ר חי-עם לא פירט את סיבת החלטתו אך כתב: "להיכן פני? - ברבע מיכל הדלק שנשאר לי אסע למקומות שבהם הלב שלי שר באושר".

בתמוונה: יאיר לפיד וד"ר איתן חי-עם

בתמוונה: יאיר לפיד וד"ר איתן חי-עם

על פי ההערכות, חי-עם הופתע לגלות שלפיד מציב אותו רק במקום ה-12. הוא ציפה שעקב ניסיונו הרב במערכת הבריאות יוצב במקום גבוה יותר ברשימה המתגבשת לקראת הבחירות. ד"ר חי-עם עזב, כזכור, את משרד הבריאות בעקבות "פרשת הקברים העתיקים" שנתגלו באתר בית החולים "ברזילי" באשקלון. הגילוי אילץ להזיז את בניין חדר המיון מהמקום שנקבע לו בתכנית בעלות של 135 מיליון שקל כדי שלא לפגוע בקברים. על הנושא הזה התעמת עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. במרס 2010 התפטר וכעבור חודש מונה למנהל "אסותא".

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  שירותי בריאות כללית,  ד"ר איתן חי-עם,  מפלגת יש עתיד,  אסותא
תגובות