חדשות

הר"י הכריזה על סכסוך עבודה ב-"ביקור חולים"

רופאי בית החולים לא קיבלו את מלוא שכרם, ההנהלה לא העבירה הפרשות-מעסיק לקרנות, גם לא ביטוח אחריות מקצועית בנוסף לא העברת הפרשות

ההסתדרות הרפואית בישראל הכריזה אתמול (יום ג') על סכסוך עבודה בבית החולים "ביקור חולים" בירושלים.
הסיבה להכרזת סכסוך העבודה: כל הניסיונות ליישב את הסכסוך שפרץ בחודשים האחרונים באמצעות פניות חוזרות ונשנות להנהלת בית החולים – כשלו.

מאז כמה חודשים שרופאי בית החולים לא קבלו את מלוא שכרם. כן לא הועברו הפרשות-מעסיק לקופות הגמל ולקרנות ההשתלמות של הרופאים. יתר על כן וחמור מזה - לא הועברו הפרשות העובד שכבר נוכו משכרם של הרופאים. לא הועברה גם הפרמיה לחברת הביטוח AON בגין ביטוח האחריות המקצועית של רופאי בית החולים, וכן טרם הועברו הכספים לקרן המיועדת לכיסוי ההשתתפות עצמית של הרופאים.

ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית, אמר כי רופאי "ביקור חולים", נשאו על גבם באומץ רב ובהקרבה את המשברים שעובר בית החולים ב- 7 השנים האחרונות, כולל הסכמה לקיצוצי שכר, כדי לאפשר לבית החולים להמשיך ולהתקיים. אך לא ייתכן שימשיכו לפגוע בשכר הרופאים ובתנאי עבודתם. ד"ר אידלמן הוסיף כי "הר"י לא תיתן יד לפגוע בזכויות ובפרנסת הרופאים ברגל גסה".
ד"ר צאקי זיו-נר, סגן ומ"מ יו"ר הר"י הדגיש: "אנו מצפים מהנהלת בית החולים לנצל את הימים הקרובים כדי לשבת לשולחן המו"מ עם הארגון היציג – קרי הר"י - ולמצוא פתרון ראוי ומיידי כדי להפסיק לאלתר את הפגיעה בזכויות הרופאים".

ב"ביקור חולים" מועסקים כיום כ- 700 עובדים, בהם כ - 100 רופאים. יש בו כ -200 מיטות אשפוז. מתבצעים בו מדי שנה למעלה מ- 5,000 ניתוחים ויש כ -6,000 לידות.

נושאים קשורים:  חדשות,  בית חולים ביקור חולים,  צאקי זיו נר,  ההסתדרות הרפואית בישראל,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות