סנדי

מנזקי סנדי: סופת ההוריקן אילצה לפנות מאושפזים מבית חולים מרכזי בניו-יורק

מערכת החשמל, כולל מערכת הגיבוי, וגם התקשורת לשימוש הרופאים קרסה. חולים חוברו למערכות ניטור הפועלות על מצברים

מאושפזים במרכז הרפואי האוניברסיטאי  "לנגון" (Langone) בניו-יורק הועברו אמש לבתי חולים אחרים בעיר משום שמערכת החשמל קרסה, כולל מערכת הגיבוי שלה. כל זאת כתוצאה מסופת ההוריקן "סנדי". כן קרסו מערכות התקשורת הטלפונית והדואר האלקטרוני לשימושם של הרופאים.
בית החולים "לנגון" נחשב לאחד מבתי החולים מהשורה הראשונה בעיר. הוא שוכן בקומפלקס ענק באזור רחוב 30 ליד האיסט-ריוור. מבית החולים פונו 215 מאושפזים שהועברו למרכז הרפואי למחלות סרטן "סלואן קטרינג" וגם ל"הר סיני". צוותי הרפואה שלהם נחלצו לעזרה מיידית. הועמדו לרשות המפונים יחידות טיפול נמרץ למבוגרים במצב קריטי, טיפול נמרץ ילדים וגם יחידות פגים וחדרי לידה.
עשרות אמבולנסים מחברות שונות בניו-יורק שהוזעקו לבית החולים העבירו את המאושפזים לבתי החולים האחרים בליווי רופאים וטכנאי מערכות רפואיות שונות שמופעלות במצבי חירום. חלק מהמפונים היו מחוברים לבלוני חמצן.
גם בית החולים של דרום ברוקלין וקוני-איילנד נפגע בסופה – כאשר מערכת גיבוי החשמל שלו קרסה. פינוי החולים ממנו החל כבר ביום שישי
בתי החולים דיווחו כי הצוותים הרפואיים נאלצים להתמודד גם עם כשלי תקשורת חמורים. כמו כן עם הצורך לחבר מערכות ניטור למצברים.

נושאים קשורים:  סנדי,  הוריקן
תגובות