חדשות

רופאים מהמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל ארגנו כנס בין-לאומי בארמניה

משתתפי הכנס ביקרו במחלקות סגורות של בית החולים הפסיכיאטרי בבירת ארמניה ובפקולטה לפסיכיאטריה של האוניברסיטה המקומית

רופאים מהמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל ארגנו כנס בין-לאומי ביריוואן, בירת ארמניה. הכנס עסק בהשוואת המאפיינים של טיפול פסיכיאטרי לילדים ולמבוגרים בין ישראל לארמניה. מארגני הכנס מישראל היו ד"ר מיכאל מנוחין, מנהל מרפאת המבוגרים בטירת הכרמל וד"ר ארטשז פשיניאן רופא בכיר ממחלקה 8 לאשפוזים ראשונים.

בכנס הציגו המרצים היבטים שונים של טיפול תרופתי, פסיכותרפיה, עזרה סוציאלית ומעקב אחר המטופלים, כפי שמתבצעים בשתי המדינות. משתתפי הכנס גם קיימו ביקורים בבית החולים הפסיכיאטרי המרכזי ביריוואן ובמחלקות הסגורות של גברים ונשים, במרכז חדש לטיפול פסיכיאטרי לילדים ונוער וגם בפקולטה לפסיכיאטריה של אוניברסיטת יריוואן.

רופאי המרכז לברה"נ טירת כרמל עם יו"ר איגוד הפסיכיאטריה לילדים ונוער (בעניבה) שח ארמניה, על רקע מרפאה קהילתית ביריוואן ארמניה. (צילום: ד"ר ארטשז פשיניאן)

רופאי המרכז לברה"נ טירת כרמל עם יו"ר איגוד הפסיכיאטריה לילדים ונוער (בעניבה) שח ארמניה, על רקע מרפאה קהילתית ביריוואן ארמניה. (צילום: ד"ר ארטשז פשיניאן)

ד"ר מנוחין סיפר כי הגיעו לכנס מומחים רבים לפסיכיאטריה, פסיכולוגיה ועבודה סוציאלית מבתי חולים ומרכזים פסיכיאטריים בארמניה. בדיון הוצע לאמץ את מודל סל השיקום שהונהג בישראל. ד"ר יעקב פולאקביץ, מנהל המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל מסר כי הכנס אורגן במסגרת הקשרים המקצועיים הבין-לאומיים שבית החולים מפתח בשנים האחרונות. ד"ר פשיניאן (בעצמו יליד ארמניה) הוסיף כי הקשרים הניבו כמה מחקרים משותפים שעורכים רופאי ביה"ח בישראל יחד עם האיגוד הארמני לפסיכיאטריה של ילדים ונוער.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל,  מיכאל מנוחין,  ארטשז פשיניאן
תגובות