חדשות

הושק מאגר נתונים ממוחשב על מחלות אנושיות

הפרויקט בשם MalaCards הושק על ידי חברת ביוטכנולוגיה ישראלית ומדעני מכון ויצמן

חברת הביוטנכולוגיה BioTime – חברת בת של LifeMap Sciences, ומכון ויצמן למדע ברחובות הודיעו בסוף השבוע על השקת MalaCards, מאגר הנתונים האינטרנטי למחלות אנושיות. המאגר מבוסס על פלטפורמת GeneCards, מאגר נתונים באמצעות כרטיסי מידע על מגוון רחב של מחלות אנושיות.

כלי המחקר הייחודי יסייע לרופאים העוסקים במחקר וכן למדענים החוקרים את תפקיד הגנים והתאים במנגנוני מחלות. מסד הנתונים פותח בקבוצת הביו-אינפורמטיקה בראשות פרופסור דורון לנצט מהמחלקה לגנטיקה מולקולרית וראש המרכז לחקר גנום האדם במכון ויצמן ברחובות. בראש צוות הפיתוח עומדת מרלין שפרן.

מאגר הנתונים האינטרנטי GeneCards מספק מידע גנומי מקיף על כל הגנים הידועים - כולל החזויים. לאחרונה הושקעו מאמצים רבים לשיפור ייצוגם של הגנים שאינם מקודדים לחלבון. למאגר נרשמו עד כה למעלה מ-12 מיליון כניסות בשנה, של מאות אלפי משתמשים בעולם. הוא משרת מרכזים רפואיים, חוקרים מהאקדמיה בתחומי הביולוגיה של התא, גנומיקה ופתולוגיה, חברות ביוטק ותרופות וכן משרדי פטנטים.

המאגר MalaCards ממנף את המידע הזה, והוא יספק תמונה מקיפה בדבר הקשרים שבין מחלות אנושיות לגנים המעורבים בהן. מאגר מידע נוסף אמור להיות מושק בהמשך הרבעון השנה עבור מחקרים ביו-רפואיים בתחום תאי הגזע ו"שורות" תאי גזע אנושיים.

מנכ"ל חברת LifeMap Science הוא ד"ר דוד ורשבסקי.

נושאים קשורים:  חדשות,  מכון ויצמן,  פתולוגיה,  חקר המחלות,  ביוטכנולוגיה,  ביו-טיים,  לייף מאפ
תגובות