חדשות

תיירות המרפא עולה למערכת הבריאות הציבורית בבריטניה 40 מיליון ליש"ט

ממצאים אלו עלו מתחקיר של הבי.בי.סי, אשר במהלכו התגלה כי גם מטופלים שאינם זכאים לטיפול בחינם מקבלים אותו בבתי חולים ברחבי בריטניה

בתחקיר של הבי.בי.סי (בתכנית "פנורמה") פורסם כי "התיירות הרפואית" עלתה למערכת הבריאות הציבורית הבריטית, ה-NHS,י40 מיליון ליש"ט לפחות ב-4 השנים האחרונות, משום שהמערכת נכשלה בזיהוי האנשים שאושפזו בסיווג "תיירי מרפא". שרת הבריאות של בריטניה, אנה סוברי, הודתה בכך, וציינה כי המערכת נכשלה בזיהוי האנשים המגיעים לבתי החולים כדי לקבל את הטיפולים, ולא הצליחה לקבוע אם הם זכאים לקבלת הטיפול בחינם.

בהתאם להנחיות ה-NHS בתי החולים באנגליה ובוויילס אמורים לבדוק בעת קליטת מאושפז אם התגורר בבריטניה ב-12 החודשים האחרונים. מהתחקיר עולה כי 45 מבין 133 בתי החולים לא עורכים בדיקה כזאת ונותנים אמון בפרטים שהמאושפזים מוסרים בחדר המיון. התחקיר בנושא הזה נמשך שישה חודשים, הודיע ה-בי.בי.סי. והפסדי ה-NHS עקב רשלנות זאת הוערכו ביותר מ-40 מיליון ליש"ט.

בברמינגהם גילו התחקירנים (באמצעות מצלמה נסתרת) מנהל מרפאה קהילתית "המוכר" תור לרופא-מנתח תמורת 800 ליש"ט למטופל. תחקירן התכנית התחזה ל"תייר מרפא", שילם סכום זה, וכך התאפשר לו לעבור סקירת MRI בבית חולים מקומי בחינם. התחקירנים ערכו "תרגיל" דומה בלונדון ועברו בדיקות דם וצילומי רנטגן בחינם בזהות בדויה.

לדיווח המלא

נושאים קשורים:  חדשות,  תיירות מרפא,  מערכת הבריאות הציבורית הבריטית
תגובות