חדשות

ד"ר איתן חי-עם פורש מתפקיד מנכ"ל 'אסותא'

ד"ר חי-עם פורש לאחר שנתיים בתפקיד. "הייתה זו תקופה של שנתיים אינטנסיביות, מלאות אתגרים והישגים ברמה המקומית, שבהן אף המשכתי לעסוק בנושאים לאומיים"

ד"ר איתן חי-עם הודיע על החלטתו לסיים את תפקידו כמנכ"ל רשת בתי החולים 'אסותא' לאחר שנתיים בתפקיד. במכתב שפרסם ד"ר חי-עם נכתב :"הגעתי ל'אסותא' לפני שנתיים על-פי בקשת היו"ר פרופסור שוקי שמר. הייתה זו תקופה של שנתיים אינטנסיביות, מלאות אתגרים והישגים ברמה המקומית, שבהן אף המשכתי לעסוק בנושאים לאומיים. בסיום השנתיים שהקצבתי לעצמי לתפקיד, לקחתי פסק זמן לחשיבה על המשך דרכי המקצועית. החלטתי שמיציתי עצמי והגיעה העת לסיים את כהונתי ב'אסותא' עם תום החוזה, ולצאת לדרך חדשה".

ד"ר חי-עם נכנס לתפקידו לאחר שהיה מנכ"ל משרד הבריאות. הוא התפטר מתפקידו על-רקע פרשת הקברים בבית החולים ברזילי. ד"ר חי-עם התנגד להחלטת סגן שר הבריאות יעקב ליצמן להעתיק את חדר המיון הממוגן של בית החולים ברזילי בעלות של 135 מיליון שקל כדי לא לפגוע בקברים עתיקים במקום. ביוני 2010 קיבל את אות אביר איכות השלטון מהתנועה לאיכות השלטון על חלקו בפרשה. ב-25 השנים האחרונות הוא תושב קיבוץ מגן.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  ד"ר איתן חי-עם,  אסותא
תגובות
 
שבע
12.08.2012, 15:49

ברכות ! ל"אביר איכות השלטון" לא היה מלכתחילה מה לחפש באסותא, הסמל לפערים ההולכים ומעמיקים בשרות הרפואי בישראל.

רדיואקטיבי
12.08.2012, 21:21

איש טוב בעולם רע

מכיר אותו
13.08.2012, 08:28

לקח ל"אסותא" שנתיים לתהות על קנקנו של האיש גס הרוח והדורסני הזה, שעיקר כוחו ביחסי ציבור ויצירת תדמית עצמית, של צדיק בדורו (קניבל בתואר "אביר איכות השלטון"). לידיעת מעסיקיו העתידיים (יאיר לפיד?): לא לחינם הוא נפלט מהר מאד מ"מדנס" וממשרד הבריאות ("מיצה את עצמו" בשני התפקידים), ולא בכדי נפלט מאסותא אחרי שנתיים בלבד (אף מנהל נורמלי לא "ממצה את עצמו" בשנתיים).

פרוספר פרופסורי
12.10.2012, 01:16

חבל שלא לקח עמו לדרכו גם את נפתלי שני-עוד גאון ענק מאזור הדרום שמבין ביין יחצנות ובטלנות

פרוספר פרופסורי
12.10.2012, 01:18

איתן איש נהדר-חבל