חדשות

מחקר חדש בוולפסון: כ-50% מהמאושפזים סובלים מתת תזונה או נמצאים בסיכון לכך

רוב הסובלים הם בני 79 ומעלה. בית החולים פיתח תכנית מיוחדת לאיתור חולים הסובלים מתת תזונה או נמצאים בסיכון לתת תזונה, כדי לספק להם מזון רפואי מועשר

במחקר על תת תזונה בקרב מאושפזים שנערך במרכז הרפואי וולפסון, נמצא כי הסיכון ללקות בתת תזונה עולה בקרב אוכלוסיית החולים המאושפזים בבתי החולים, במיוחד במחלקות הפנימיות. במחלקות מאושפזים כ-50% מהחולים המגיעים לביה"ח – ובעת קליטתם רבים כבר סובלים מתת תזונה, או נמצאים בסיכון לסבול ממנה בעתיד.

עוד עלה מהמחקר, כי פלח האוכלוסייה העיקרי שעלול להימצא בתת תזונה, הם בני 79 ומעלה. קבוצה זו נמצאת בסיכון של 60% לסבול מתת תזונה. בעקבות המחקר הודיע הבוקר (יום ב') המרכז הרפואי וולפסון כי יפתח תכנית מיוחדת למאושפזים שנמצא כי הם סובלים מתת תזונה או נמצאים בסיכון לסבול מכך. הם יקבלו בעת האשפוז העשרה במזון רפואי ייחודי והזנה אקטיבית מצוות המחלקה.

וולפסון: כ-50% מהמאושפזים סובלים מתת תזונה או נמצאים בסיכון לכך (אילוסטרציה)

וולפסון: כ-50% מהמאושפזים סובלים מתת תזונה או נמצאים בסיכון לכך (אילוסטרציה)

‏ד"ר מונה בועז ראש היחידה לאפידמיולוגיה בוולפסון מסרה כי "זיהוי חולים הנמצאים בתת תזונה הוא הצעד הראשון החיוני לטיפול בתופעה הקשה. פרק הזמן הנחוץ לטיפול בתת תזונה הוא ארוך. הבעיה לא תיפתר בתקופת האשפוז הקצרה יחסית. אולם, מחקרים הוכיחו שתוספי תזונה, גם אם הם ניתנים בבית החולים, משפרים את מצב החולים על ידי הפחתת משך האשפוז, משפרים את קצב החלמת הפצעים של מנותחים ומונעים סיבוכי ניתוח".

וולפסון הקים צוות של "מתנדבי האכלה" שעברו הכשרה מיוחדת. הם יסייעו לחולים וגם יזינו אותם במהלך אשפוזם במחלקות השונות.

ד"ר אייל לייבוביץ, פנימאי בכיר ומנהל המרפאה הרב-תחומית לטיפול בהשמנת יתר בבית החולים בחולון הוסיף כי הסיבה העיקרית לעלייה בסיכון ללקות בתת תזונה בקרב מאושפזים היא שינוי בדפוסי האכילה שלהם, מה שגורם לתת תזונה. "מצאנו במחקר שמרביתם הפחיתו בכמויות המזון שאכלו או איבדו ממשקל גופם בתקופה שקדמה לאשפוז. חולים בתת תזונה סבלו גם מדרגת מחלה קשה יותר. הבדלים אלה הובילו להכפלת משך האשפוז הממוצע של חולים בסיכון לתת תזונה, ולעלייה של למעלה מפי 10 בתמותה בעת האשפוז".

ד"ר יצחק ברלוביץ מנהל וולפסון אמר כי "לאור ממצאי המחקר נבחן את יישום ההמלצות שהוסקו ממנו בשגרת העבודה בבית החולים. נבצע הערכה תזונתית של כל המאושפזים הנמצאים בסיכון ונספק להם טיפול מתאים".

ד"ר דב גביש מנהל פנימית א' ציין כי "בהשוואה לנתונים ממדינות נוספות בעולם המערבי (אירופה, צפון אמריקה ואוסטרליה) ישראל נמצאת פחות או יותר באותו המצב. במדינות הנ"ל שיעור המאושפזים שעלולים לסבול מתת תזונה נע סביב 40%."

לקריאת המחקר - מתוך גיליון יולי של המזגין IMAJי (pdf)

נושאים קשורים:  חדשות,  תת-תזונה,  המרכז הרפואי וולפסון
תגובות