חדשות

כנס על דימוי גוף בקרב נשאי איידס נערך ברמב"ם

בכנס נסקרו התחזיות לגבי HIV והוצגו בעיות כמו הזדקנות הגוף ושינויים מטבוליים בקרב הנשאים, טיפולים בכירורגיה פלסטית ובעיות בתחום רפואת הנפש

אחד הנושאים המטרידים ביותר נשאי HIV הוא דימוי הגוף. כנס שנערך בשבוע שעבר במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה בהשתתפות רופאים ומומחים אחרים עסק בסוגיה זו. הכנס נערך בחסות החברה הישראלית לרפואת איידס.

סגן מנהל רמב"ם, פרופסור שמעון רייסנר, פתח את הכנס, ואחריו דיברו פרופסור שמעון פולק מנהל המכון לאימונולוגיה, אלרגיה ואיידס בבית החולים, ד"ר אדוארדו שחר סגן מנהל מכון האיידס, ד"ר איציק לוי יו"ר החברה הישראלית לרפואת איידס ויונתן קרני מנכ"ל הוועד למלחמה באיידס.

מתוך הכנס על דימוי גוף בקרב נשאי איידס (התמונה באדיבות דוברות רמב"ם)

מתוך הכנס על דימוי גוף בקרב נשאי איידס (התמונה באדיבות דוברות רמב"ם)

ד"ר עינת קדם, רופאה בכירה במכון לאימונולוגיה, אלרגיה ואיידס ברמב"ם סקרה את העבר, ההווה והעתיד ב-HIV. ההרצאה של ד"ר קרן מאיר שפריר, אף היא ממכון האיידס ברמב"ם, עסקה בהזדקנות הגוף ובשינויים מטבולים פנימיים וחיצוניים בקרב נשאי HIV. ד"ר אירית מרטיק, מנהלת חדר המיון הפסיכיאטרי ברמב"ם דנה בדימוי גוף בראי הנפש - מה מסתתר מאחורי המראה, וד"ר יצחק רמון, רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית, הציג את הטיפולים האסתטיים לחולי איידס.

כרכום מאור, אחות אחראית במכון לאימונולוגיה, אלרגיה ואיידס ברמב"ם, הרצתה על תהליך ההתמודדות של נשאים וחולים עם הנושא. לימור ריחנה הציעה רעיונות כיצד ניתן להתמודד עם השינויים בגופם של החולים באמצעות בגדים ואיפור. אלון מדר, רכז חברתי בוועד למלחמה באיידס ונשא HIV, חלק עם באי הכנס את סיפורו האישי.

נושאים קשורים:  חדשות,  אימונולוגיה,  איידס,  המרכז הרפואי "רמב"ם"
תגובות