חדשות

דיקני הפקולטות לרפואה: ועדות המינויים יתחשבו מעתה בפרסומים ב"הרפואה"

ועדות המינויים בחמש הפקולטות יתחשבו בעבודות שמתפרסמות בירחון "הרפואה" בעת הענקה והעלאה של תארים אקדמיים. בנוסף: הועלה האימפקט פקטור של IMAJ ל-1.035. פרופ' יהודה שינפלד: "מדובר בהישג"

פורום דיקני הפקולטות לרפואה בישראל החליט כי ועדות המינויים בחמש הפקולטות יתחשבו מעתה בעבודות שמתפרסמות בירחון "הרפואה" של ההסתדרות הרפואית בעת הענקה והעלאה של תארים אקדמיים.
החלטת הפורום הועברה במכתב ששלח יו"ר פורום הדיקנים, פרופסור ערן לייטרסדורף, דיקן בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, אל העורך הראשי של "הרפואה", פרופסור יהודה שינפלד. העתק מהמכתב הועבר לשאר הדיקנים - פרופסור רן טור-כספא (דיקן בית הספר לרפואה של בר-אילן בצפת), פרופסור יוסי מקורי (תל-אביב) פרופסור אליעזר שלו (הטכניון) ופרופסור גבי שרייבר (דיקן מדעי הבריאות אוניברסיטת בן-גוריון).
עוד נאמר במכתב כי הפורום קיים בנושא זה שתי ישיבות ב-22 באפריל וב-4 ביולי ובהן צוינה החשיבות שמייחס פורום הדיקנים לפרסומים מדעיים וקליניים של רופאים ב"הרפואה".

עיתון הרפואה (שער מאי 2012)

עיתון הרפואה (שער מאי 2012)

הפורום בירך את החלטת מערכת העיתון לפרסם בו עבודות גמר מצטיינות של סטודנטים לרפואה, שהן חלק מהדרישות לקבלת התואר MD.

בשיחה עם "דוקטורס אונלי" ציין פרופסור שינפלד כי באחרונה גם התבשרה מערכת ה-IMAJ על העלאת האימפקט פקטור של העיתון הרפואי באנגלית אל מעל ל-1 (ל-1.035).  "מדובר בהישג מאחר שהאימפקט פקטור של עיתוני רפואה לאומיים דומים, על פי רוב, הוא פחות מ-0.5 והדבר נובע מהיעדר ציטוטים של מאמרים בעיתונים הללו".
פרופסור שינפלד הוסיף: "אנו מקווים שתשומת הלב לציטוטים ממאמרי IMAJ יאפשרו להעלות בהמשך עוד את האימפקט פקטור המוקנה לכתב העת".

על החלטת פורום הדיקנים אמר: "נשאלנו לא אחת מדוע לא מתחשבים- ואף ניתן לומר כי מתעלמים - ממאמרים שפורסמו ב'הרפואה' בשיקולים להעלאה לדרגה אקדמית. לא אחת התבקשו חברי מערכת 'הרפואה' לפנות לדיקנים לשנות גישה זאת. בעקבות פגישה שקיימו עורכי 'הרפואה' עם איגוד הדיקנים, אנחנו שמחים להביא לידיעת קוראי 'הרפואה' והרופאים הכותבים בעיתון את החלטת פורום הדיקנים ואת המכתב ששלח בהקשר זה יו"ר הפורום. המכתב מדבר בעד עצמו. אין לנו אלא להודות לכל הדיקנים של בתי הספר לרפואה על גישתם החיובית למאמרים שמתפרסמים בעיתון 'הרפואה'".

מכתבו של יו"ר פורום דקאני הפקולטות לרפואה לפרופסור שיינפלד (pdf)

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופסור יהודה שינפלד,  IMAJ,  כת העת הרפואה
תגובות
יואל דונחין
29.07.2012, 15:37

מוזר מאוד - איך זה עד עכשיו לא התחשבו ולפתע פתאום נגלה האור !
אגב, מה ה"אימפקט פקטור " של הרפואה ( העיתון הרפואי השומר על טוהר השפה ) .

אולי כדאי שהדיקנים הנכבדים יתחשבו גם בגורמים אחרים לא פחות חשובים מפרסום מאמרים כמו - תרומה לחברה, התנדבות , הוראה - אבל את אלה קשה לכמת ולכן נשאר ברמת האימפקט פקטור .