חדשות

בשל חוסר היענות של הרופאים לא ייערכו השנה בדיקות חינם לאבחון סרטן העור

כך נמסר מהאגודה למלחמה בסרטן. ישראל נמצאת במקום ה-18 בעולם בתחלואה במלנומה

האיגודים לרפואת עור וכירורגיה פלסטית יחד עם קופות החולים, משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן מציינים השבוע 20 שנה לקמפיין להגברת המודעות לסרטן העור ואבחונו המוקדם. בתדרוך לתקשורת שנערך אתמול (יום ג') נמסר כי ניכרת ירידה של כ-30% בשיעורי ההיארעות של מלנומה חודרנית בקרב נשים יהודיות לעומת 1992, אך בקרב גברים לא חלו שינויים. ישראל ירדה למקום ה-18 בעולם בתחלואה בסרטן העור, לעומת המקום ה-3 שבו דורגה לפני חמש שנים.

בדיקה רפואית של נקודות חן בעור (אילוסטרציה)

בדיקה רפואית של נקודות חן בעור (אילוסטרציה)

עם זאת, נמסר כי בדיקות החינם לסרטן העור לא יבוצעו השנה עקב חוסר היענות של הרופאים. קופות החולים, מסרה מנכ"לית האגודה למלחמה בסרטן, מירי זיו, הודיעו שהן מתקשות לגייס רופאים שיתנדבו לערוך את הבדיקות.

ד"ר ליטל קינן-בוקר, סגנית מנהלת המרכז לבקרת מחלות במשרד הבריאות וחברת ועדת העדכון לגילוי מוקדם של האגודה למלחמה בסרטן, מסרה כי ב-2009 אובחנו בישראל 1,293 חולים חדשים במלנומה חודרנית או ממוקדת (862 חולים חדשים במלנומה חודרנית ו-431 במלנומה ממוקדת). באוכלוסייה הערבית בישראל, המלנומה היא מחלה נדירה ושיעורי התחלואה בה מסתכמים במקרים בודדים.

פרופסור יעקב שכטר, מנהל המכון למלנומה בשיבא, הציג בתדרוך דוח מכנס ASCO שנערך לפני כשבוע בארה"ב. בכנס נמסרו פרטים ראשונים על שתי תרופות ביולוגיות חדשות המובילות לשיפור בתוצאות הטיפול במלנומה מתקדמת ומלוות בתופעות לוואי חמורות פחות.

להודעה לתקשורת בנושא (pdf)

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  מלנומה,  כירורגיה פלסטית,  רפואת עור,  האגודה למלחמה בסרטן
תגובות
רופא
13.06.2012, 21:45

זה אחד מנזקי הסכם הרופאים החדש. פעם מקצוע לא מוגבל בזמן- רופא כל הזמן רופא. היום פקיד- לא מתנדבים, לא מחתימים על כך שעון. יחי פקידי האוצר שקוברים את המקצוע, יחי הועד של הבין את ההשלכות.

רופאה
13.06.2012, 22:44

א. כרופאת עור אני מעידה שלא פנו אלי השנה ולא שמעתי מחברי שפנו אליהם.
ב. אני אישית מעולם לא הבנתי את נושא בדיקות החינם. האם ישנם אזרחים ללא ביטוח בריאות בארצנו? האם מטרת המבצע לחסוך 22 ש"ח לאנשים? מכיוון שהתשובה היא לא, יוצא שההתנדבות היא עבור קופות החולים. אני מאמינה שקיימים יעדים נעלים יותר להתנדבות

עדו
14.06.2012, 00:05

המצב ממש אידיאלי : אין יותר פראיירים בין הרופאים ...
ואם מי מכם יעז לקרוא את פקודת העוסקים ברפואה הוא יווכח שרופא חייב לקבל שכר עבור שירותו .

חיים
15.06.2012, 17:31

כספי התרומות של אגודה למלחמה בסרטן מבוזבזים על השכר של מירי זיו והטיולים שלה בעולם.

יהודית ברנסקי
25.05.2014, 11:50

למה? למה? הרי זה כרוך בשבועת הרופא להציל חיים!
משרד הבריאות היה צריך לממן אם זאת הבעיה