חדשות

במחאה על אלימות נגד הצוות הרפואי: וולפסון וברזילי שובתים לשעתיים

בבית החולים באשקלון הותקפה מנהלת המחלקה הגריאטרית ונשרטה בפניה. בחולון הותקף אח בחדר המיון

בתי החולים וולפסון בחולון וברזילי באשקלון יפעלו היום (יום א') במתכונת חירום מצומצמת למשך שעתיים, בתגובה לשני מקרי תקיפה של אנשי צוות רפואי שאירעו בהם.

ביום חמישי הותקפה מנהלת המחלקה הגריאטרית בברזילי, ד"ר זהבה גליק, על ידי קרובת משפחה של חולה, ובוולפסון הותקף אח. בית החולים באשקלון יפעל במתכונת מצומצמת בשעות 13:00-11:00, וולפסון יצמצמם את פעילותו בשעות 12:00-10:00.

על מקרה האלימות באשקלון דיווח YNET. נכתב כי בני משפחה של חולה שאושפז במחלקה הגריאטרית ביקשו להעבירו למוסד סיעודי, אך עקב נהלים ביורוקרטיים הוא הושאר בבית החולים. אנשי הצוות הרפואי דיווחו כי בתו זעמה על העיכוב, דחפה את הרופאה, זרקה עליה טלפון ושרטה אותה בפניה. הצוות הרפואי העלה חשש שמא הרופאה תידבק בהפטיטיס בשל השריטות בפניה. היא נשלחה לבדיקות בחדר המיון. מנהל בית החולים, ד"ר חזי לוי, הורה להזעיק שוטרים למקום. בית החולים הודיע כי על התוקפים נאסר להיכנס לבית החולים ל-14 יום. ההשבתה נועדה למחאה ולהסברה.

בוולפסון, אדם שליווה חולה לחדר המיון תקף אח, צעק עליו, השליך עליו פחית שתייה והטיח אגרוף בפניו. האח אושפז במחלקה הנוירולוגית עם חשש לזעזוע מוח. יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן אמרה: "לא ייתכן שהאלימות ממשיכה ושאנשים המטפלים בחולים הופכים להפקר. האחיות והצוות הרפואי אינם שק אגרוף".

לדיווח ב-YNET

נושאים קשורים:  חדשות,  אלימות נגד רופאים,  אלימות כלפי צוות רפואי,  המרכז הרפואי וולפסון,  המרכז הרפואי "ברזילי"
תגובות