חדשות

מנהלת יחידת האונקולוגיה בבילינסון: תוצאות מעודדות לתרופה ניסיונית לסרטן שד מתקדם

תוצאות ניסוי בתרופה T-DM1, שהיא הרצפטין משופר, הוצגו בסוף השבוע בכנס האונקולוגים בשיקגו. בישראל נערך ניסוי קליני לבחינת התרופה בשבעה בתי חולים

בכנס החברה האמריקנית לאונקולוגיה קלינית שנערך בסוף השבוע בשיקגו הוצגו לראשונה תוצאות מחקר חדש בהשתתפות כ-1,000 נשים שטופלו בתרופה הניסיונית T-DM1, שהיא שילוב של הרצפטין (הטיפול הרגיל בסרטן שד מתקדם, HER2) עם התרופה הניסיונית אמטנסין (DM1). השילוב אפשר לתרופה החדשה להתביית על הגידול הסרטני ולשחרר לתוכו חומר כימותרפי המשמיד אותו. בתום שנתיים של מעקב אחר המטופלות, 67% מהן שרדו את המחלה, לעומת 47% בקרב מטופלות בתרופה המסורתית.

כלי תקשורת שונים בארה"ב דיווחו על הניסוי. ניסוי קליני בתרופה מבוצע גם בישראל בבתי החולים הדסה, איכילוב, קפלן, סורוקה, רמב"ם, בילינסון ושיבא. ד"ר שולמית ריזל מנהלת היחידה לאונקולוגיה בבילינסון אמרה ל"ידיעות אחרונות" כי מדובר בהרצפטין חמוש ב'ראש נפץ ביולוגי'. "לקחו הרצפטין וציידו את התרופה הזאת בטיל". התוצאות שהושגו בניסוי, אמרה ד"ר ריזל, מעודדות ומבטיחות. גם תופעות הלוואי פחתו משמעותית. רק 5% ממשתתפות הניסוי סבלו מנשירת שיער לעומת 65% בקבוצת הבקרה. הכללת התרופה בסל הבריאות בישראל צפויה בעוד כמה שנים, העריכה ד"ר ריזל.

לדיווח בארה"ב

נושאים קשורים:  חדשות,  סרטן שד,  הרצפטין,  שולמית ריזל,  T-DM1
תגובות