חדשות

הרופאים בבילינסון, שניידר ומאיר הודיעו רשמית: נחתים שעון נוכחות

הנהלת הכללית בתגובה: נחזיר את הסכומים שנוכו ממשכורות פברואר. מעתה כל הרופאים בבתי החולים הציבוריים בישראל חותמים על שעון נוכחות בהתאם להסכם הקיבוצי

ועדי הרופאים בבתי החולים בילינסון, שניידר ומאיר הודיעו אמש (יום ג') על החלטתם לכבד את צו בית הדין לעבודה בתל-אביב המחייב אותם להחתים שעון נוכחות בהתאם להסכם הקיבוצי. את הצו הוציא נשיא בית הדין לעבודה השופט מיכאל שפיצר. הוא פסק כי הרופאים אינם יכולים לעשות דין לעצמם באי-חתימה על דיווח נוכחות באמצעים טכנולוגיים ובאותה עת לפנות לבית הדין שיבטל את ההוראה הזאת בהסכם הקיבוצי המורה להם לעשות כן.

כרטיס נוכחות (אילוסטרציה)

כרטיס נוכחות (אילוסטרציה)

הודעת ועדי הרופאים שמה קץ למאבק בנושא שעון הנוכחות. מעתה כל הרופאים העובדים בבתי החולים הציבוריים בישראל – הממשלתיים ושל שירותי בריאות כללית – מחתימים שעון-נוכחות. "דה מרקר" מדווח הבוקר בעקבות הודעת הוועדים כי הנהלת הכללית תחזיר למאות הרופאים שלא החתימו בפברואר שעון נוכחות את השכר שנוכה (כ-20% מהמשכורת).

במקביל הודיעו ועדי הרופאים כי הם נערכים להמשך המאבק :"בכוונתנו להמשיך במאבק הצודק שלנו ולדרוש מבתי החולים להכיר במלוא העבודה הציבורית של הרופא, גם זו המתבצעת מחוץ לכותלי בתי החולים, בכל שעות היממה".

נושאים קשורים:  חדשות,  הסכם קיבוצי,  בית הדין לעבודה,  שעון נוכחות
תגובות