חדשות

אות "יקיר שירות המדינה" לד"ר יצחק ברלוביץ, מנהל וולפסון

יקבל את האות הערב בטקס בירושלים. פרופסור רוני גמזו: "ד"ר ברלוביץ תרם רבות לקידום ושיפור מערכת הבריאות הציבורית בישראל".

ד"ר יצחק ברלוביץ (צילום: ברק נונא)

ד"ר יצחק ברלוביץ (צילום: ברק נונא)

בטקס שייערך הערב (יום ב') במוזיאון ארצות המקרא בירושלים יוענק אות יקיר שירות המדינה. בין מקבלי הפרס הרופא ד"ר יצחק ברלוביץ', כיום מנהל המרכז הרפואי וולפסון בחולון. ועדת השיפוט לבחירת מקבלי האות ציינה בהחלטתה כי התרשמה מהישגיו ומתרומתו של ד"ר ברלוביץ' למערכת הבריאות בישראל. הם מבטאים גישה מקצועית, כושר ניהולי, מסירות רבה ויכולת אישית גבוהה.

האות מוענק מדי שנה לעובדים ותיקים בשירות המדינה שצברו מעל 25 שנות עבודה, ותרמו לשירות ולמדינה תרומה משמעותית ומיוחדת. מנכ"ל המשרד פרופסור רוני גמזו הוא שהמליץ על ד"ר ברלוביץ' כמי שתרם רבות לקידום ושיפור מערכת הבריאות הציבורית בישראל.

ד"ר ברלוביץ' כיהן בתפקידים בכירים שונים במשרד הבריאות. הוא היה ראש מנהל רפואה, משנה למנכ"ל וראש חטיבת הבריאות. ד"ר ברלוביץ גם פיתח יוזמות מרובות לשיפור איכות הטיפול, מערכות התמחור והבקרה, הסטנדרטים הרפואיים והטיפול באירועים חריגים. כראש מנהל הרפואה וכמשנה למנכ"ל, עמד גם בראש ועדות ערר בחו"ל. הוא רתם את מיטב הרופאים המומחים בתחומי הרפואה השונים לקביעת זכאות לטיפול רפואי מציל חיים בחו"ל.

כמו כן היה שותף ליוזמת החקיקה של 'חוק ביטוח בריאות ממלכתי' שנכנס לתוקפו בינואר 1995, והוביל את פרויקט היערכותה של מערכת הבריאות לטיפול בחולי שחפת ואת תהליכי קליטת הרופאים שעלו מברה"מ לשעבר בשנות ה-90.

משנת 2006 מכהן ד"ר ברלוביץ' כמנהל ביה"ח וולפסון בחולון. הוא קידם וחיזק פעילויות ייחודיות בבית החולים, כחלק משיתוף הפעולה עם עמותת "הצל ליבו של ילד", המביאה לישראל מדי שנה מעל 250 ילדים מארצות העולם השלישי לניתוחי לב מצילי חיים המבוצעים במרכז הרפואי בחולון. הוא גם יזם שיתוף פעולה עם ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים בבית ובשעות הפנאי, והקמת אתר אינטרנט בשם "שווה בדיקה" שנועד להרחיב את מודעות הציבור לבריאות מונעת.

ד"ר ברלוביץ' הוא גם חבר במועצת הבריאות, יו"ר המועצה הלאומית לבטיחות בבית ובפנאי, היה בצוות ההקמה של ועדת סל שירותי הבריאות ויזם את הקמת מערכת הדיווח היומית לגבי תפוסת בתי החולים.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  פרופסור רוני גמזו,  יצחק ברלוביץ,  אות יקיר שירות המדינה,  המרכז הרפואי וולפסון
תגובות
 
מקסים
27.02.2012, 21:20

עצוב לי מאוד. לדעתי האיש הזה אינו ראוי למילים אלו. המנהל הגרוע ביותר שניהל בה"ח וולפסון. הורס את הרפואה הציבורית. איש שאינו רואה דבר ולא מבין דבר לא בהתפתחות הרפואה ולא ביחסים לעובדים.

דניאל
28.02.2012, 10:12

יקיר שרות המדינה לרופא והאדם הנכון משה