חדשות

ד"ר איל בראון יהיה מנהל מחלקה פנימית ח' החדשה ברמב"ם

במחלקה החדשה יהיו 26 מיטות. ד"ר בראון הדגיש כי יהיה כנראה צורך במחלקה פנימית נוספת כדי להקל על העומס

ד"ר איל בראון מונה למנהל בפועל של המחלקה הפנימית החדשה, פנימית ח', במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. המחלקה נחנכה בשבוע שעבר והיא ממוקמת באופן זמני בקומת המרתף של בניין האשפוז הראשי ע"ש סמי עופר, שם תישאר בשנתיים הקרובות - עד שתעבר למשכנה הקבוע.

פנימית ח' החדשה ברמב"ם (צילום: פיוטר פליטר)

פנימית ח' החדשה ברמב"ם (צילום: פיוטר פליטר)

במחלקה החדשה יהיו בשלב זה 12 מיטות אשפוז. מספרן יעלה בהדרגה בחודשים הקרובים וצפוי להגיע ל-26 מיטות לקראת השליש האחרון של 2012. שמונה מיטות ייוחדו לחולים הזקוקים לטיפול מוגבר ולחולים מונשמים.

ד"ר איל בראון אמר כי מדובר אמנם בצעד חשוב, אך פנימית ח' החדשה לא תפתור את מצוקת האשפוז: "המחסור במיטות במחלקות הפנימיות קיים מאז שנות ה-90'. על רקע זה אנו עדים לעומס במחלקות הפנימיות, במיון ובטיפול נמרץ. כל החולים, עצמאיים וסיעודיים, סובלים מכך". הוא הוסיף כי לאחר פניות חוזרות מצד הנהלת בית החולים למשרד הבריאות בבקשה להקל על מצוקת האשפוז, קיבל בית חולים אישור לפתוח בהדרגה את המחלקה הפנימית. הוא ציין כי גם 26 מיטות לא יפתרו את בעיית העומס בבתי החולים. "זה לא מה שיקטין את זמן שהיית החולים במיון. בית החולים רמב"ם עדיין זקוק למספר לא מבוטל של מיטות נוספות כדי להתמודד עם העומסים שהפכו לקבועים. יהיה צורך אפילו בפתיחת מחלקה פנימית נוספת. עם זאת פנימית ח' היא בהחלט בגדר בשורה לתושבי הצפון".

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  מינויים,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  איל בראון
תגובות